Na przełomie XX i XXI wieku proces zmianstrukturalnych przyspieszył. Postęp technologiczny zrewolucjonizował wiele sfer życia i gospodarowania, zachodziły ogromne zmiany polityczne i instytucjonalne. Zmieniał się układ sił gospodarczych w świecie. Znikały jedne branże i pojawiały się inne. Mobilność czynników produkcji niepomiernie wzrosła. Globalizacja obejmowała coraz więcej rynków. ,,Rzeczy się dzieją tak, jak się dzieją, bo wiele rzeczy dzieje się na raz" - pisał w "Wędrującym świecie" Grzegorz W. Kołodko (2008). A ważną cechą tego skomplikowania, zagmatwania obserwowanych wokół nas procesów są właśnie szeroko rozumiane zmiany strukturalne.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&id=34542&a=1

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&id=34542&a=1