Cynamonka

Książka jest próbą syntetycznego określenia specyfiki ilustrowanych edycji dzieł Mickiewicza z uwzględnieniem zagadnień dotyczących praw sztuki książkowej oraz aspektów społeczno-kulturowych. Przekonanie wydawców oraz ilustratorów o szczególnym znaczeniu dzieł wielkiego romantyka dla polskiej kultury znacząco wpływało na sposób publikacji jego dzieł oraz formy ich dystrybuowania. Autorka przybliża także oczekiwania i zadania, przed którymi stanęła ilustracja książkowa oraz jej autorzy w zetknięciu z tekstami Mickiewicza.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl