Anestezja

8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9788360891919
ampH

źródło okładki: zdjęcie autorskie - otrzymane od autora

Pisane_Myślami | 2017-05-13

Waszyngton. Pracujący na wydziale zabójstw Nick Stewart otrzymuje od przełożonego zadanie, by rozwikłać zagadkę licznych porwań, które zdaje się nic nie łączy. Tymczasem narzeczona Nicka - Kate Frost - wylatuje do Nowego Jorku nagrać reportaż i przypadkiem staje się właścicielką dokumentów, które mogą kosztować ją życie. Kiedy zleceni zabójcy ruszą na polowanie, żadne z nich nie będzie mogło czuć się bezpieczne.

Dlaczego ktoś porywa ludzi, którzy nie mają ze sobą nic wspólnego? Kto kieruje organizacją, która nie cofnie się przed niczym, byle zarobić miliony? Czy Nickowi uda się rozwikłać zagadkę zanim będzie za późno?

Jak już chyba dobrze wiecie, nie jestem zbyt wielką fanką kryminałów i thrillerów. Mimo to, po spotkaniu autorskim z Thomasem Arnoldem nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że powinnam poznać jego twórczość. Padło na "Anestezję", która jest debiutancką powieścią autora w odnowionej wersji, a którą miałam zaszczyt objąć patronatem. Podczas poznawania kolejnych stron tej...

ampH | 2017-05-19
Przeczytana: 19 maja 2017

Nie jest to moje pierwsze spotkanie ani z autorem, ani z jego książkowym debiutem, czyli właśnie "Anestezją". Czytałem ją jeszcze w roku 2015, chociaż ukazał się na rynku dwa lata wcześniej. Wówczas uznałem ją za naprawdę dobry debiut (należy to podkreślić - debiut), który oczywiście nie był pozbawiony wad popełnianych przez początkujących autorów, jednak posiadał potencjał. Jak się później okazało, potencjał został wykorzystany w następnych powieściach, które wyszły spod pióra pisarza - farmaceuty. 10 maja 2017 roku wyszła odświeżona przez Thomasa Arnolda wersja jego debiutanckiej powieści, którą mam przyjemność zopiniować.

Fala porwań nawiedza kilka miast w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zbadać ją musi detektyw Nicolas Stewart, partner dziennikarki Kate Frost. Kate wyrusza do Nowego Jorku, aby odebrać od dyrektora tamtejszej placówki stacji, w której pracuje dziennikarka, tajemniczą przesyłkę. Na miejscu staje się świadkiem śmierci wspomnianego dyrektora, ale jeszcze...

kinga1711 | 2017-05-26
Magda | 2017-05-20