9788320053319
zdrowie, medycyna
youstyna

W podręczniku przedstawiono najnowszą wiedzę o podstawowej opiece zdrowotnej w Polsce. Autorki krok po kroku wyjaśniają trudne zagadnienia związane z ochroną zdrowia, opisują strukturę POZ, zasady jej funkcjonowania i finansowania oraz reguły prawne. Czytelnicy znajdą również w publikacji wiele ciekawych informacji o opiece zdrowotnej w Unii Europejskiej. W książce po raz pierwszy w rzetelny...

W książce po raz pierwszy w rzetelny sposób omówiono rolę pielęgniarek i położnych w strukturach podstawowej opieki zdrowotnej, a także interdyscyplinarne zagadnienia związane z funkcjonowaniem rodziny w sytuacji zdrowia i choroby.

Książka jest skierowana do studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz wszystkich zainteresowanych wspomnianą tematyką.

W książce opisano takie zagadnienia, jak: systemy opieki zdrowotnej, polityka zdrowotna, podstawowa opieka zdrowotna w Polsce, kontraktowanie świadczeń zdrowotnych, komunikacja w zespole terapeutycznym, rodzina jako podmiot w POZ, proces pielęgnowania, położna w POZ

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90610589-poz-w-polsce-struktura-zadania-funkcje

źródło okładki: http://bonito.pl/k-90610589-poz-w-polsce-struktura-zadania-funkcje