Historia Dolnego Miasta do 1945 roku

Seria: Biblioteczka Dolnego Miasta
Wydawnictwo: Bernardinum
Gdańsk, Dolne Miasto, Historia
historia

Książka jest pierwszym tomikiem z serii Biblioteczka Dolnego Miasta, w której ukazywać się będą kolejne dotyczące tej dzielnicy Gdańska. Pomysłodawcą serii jest stowarzyszenie Opowiadaczy Historii Dolnego Miasta w Gdańsku. Autorem pierwszego tomu „Historia Dolnego Miasta do 1945 roku” jest znawca historii Gdańska Aleksander Masłowski. W książce można znaleźć podstawowe wiadomości na temat dziejów Dolnego Miasta do końca II wojny światowej, które do tej pory rozproszone były w różnych źródłach. Tekst wzbogacony został reprodukcjami ponad 60 fotografii, pocztówek, rycin, map i innych przedwojennych materiałów.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl