Aspekty kultury współczesnej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi
youstyna

Pomysł na niniejszą publikację zrodził się podczas `Spotkań z kulturą współczesną`. [...] Oprócz różnorodności podjętych zagadnień (tradycja w kulturze, kultura słowa, kultura audiowizualna, reklama, komiks), teksty reprezentują zróżnicowaną formę. [...] Autorzy artykułów dokonali starań, by proponowany zbiór mógł stanowić materiał dydaktyczny, pomoc dla nauczycieli, by pomógł kształtować refleksyjną i krytyczną ocenę zjawisk współczesnej kultury. Mam nadzieję, że pozwala spojrzeć na fenomen różnorakich aspektów kultury w sposób interdyscyplinarny (ze Wstępu).
Beacie Lisowskiej udała się trudna sztuka uczynienia książki prawdziwym podręcznikiem dla nauczycieli podejmujących w swej pracy wątki kulturoznawcze [...] omówione w tomie obszary to te sfery kultury współczesnej, z którą młodzi ludzie spotykają się najczęściej. Problem polega na tym, że często brakuje im rozsądnego `przewodnika`, który nauczyłby ich, jak być świadomym i krytycznym odbiorcą reklamy i powiedział, dlaczego komiks jest (może być) wartościowym gatunkiem literackim. [...] Nauczyciele znajdą w niej scenariusze lekcji, ale także teksty analityczne. Z wszystkich - przy odrobinie dobrej woli - mogą zrobić dobry użytek (z recenzji prof. Andrzeja Pitrusa).

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/aspekty-kultury-wspolczesnej/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/aspekty-kultury-wspolczesnej/