Ponary
literatura faktu
Mar

Joanna Janusiak wprowadza do obiegu popularnonaukowego fakty dotyczące niełatwych relacji bilateralnych między Polską a Litwą. Opracowanie, choć niezbyt obszerne, pozwala jednak czytelnikowi na dość rzetelne zorientowanie się we współczesnej niechęci Litwinów do Polaków. Ponary to jedno z tych miejsc okresu drugiej wojny światowej, w których nienawiść w całej swojej istocie odebrała ludziom, przypisaną prawem naturalnym, zdolność używania rozumu, tym samym redukując ich do poziomu poniżej kategorii zwierzęcej.

źródło opisu: Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku,2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie