Utwory wybrane

Wydawnictwo: Muza
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja,
poezja

Utwory wybrane to zbiór prozy poetyckiej i kilkudziesięciu wierszy jednej z najciekawszych i najtragiczniejszych młodopolskich poetek. Zwana kiedyś „boginią słowa” do dzisiaj jest inspiracją dla tych, którzy nie boją się zajrzeć w głąb swego wnętrza.
Niniejsza książka zawiera między innymi słynne "Biesy", poezję publikowaną w "Chimerze" oraz wiersze ze zbioru "Księga poezji idyllicznej".

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,8784,Utwory-wybrane

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,8784,Utwory-wybrane

Klaudia Lewandowska | 2017-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Na początek warto przeczytać krótkie wprowadzenie dotyczące życiorysu poetki. Cieszę się, że ją odkryłam i jeszcze będę odkrywać, jej utwory są wyjątkowe i mam wrażenie, że po każdym czytaniu mogę wyciągnąć coś nowego, wciągnęłam się tak, że recytowałam je sobie, śpiewałam i czytałam raz po raz, żeby niczego nie uronić - są również mocne, sugestywne, trudne, czasem można boleśnie odnaleźć w sobie coś podobnego. Niesamowicie obserwować przemianę wypowiedzi kobiecej i męskiej.

kartka | 2018-05-22
KissWillKillYou | 2017-11-11