Król Nissai (Część V)

Cykl: Książę Nissai (tom 5)
Wydawnictwo: beezar.pl
LGBT
Leina

Annairda | 2017-05-28
Na półkach: E-book, Przeczytane, Posiadam, LGBTQ
Przeczytana: 28 maja 2017

Z twórczością Silencio jestem na bieżąco od... od ładnych paru lat, od momentu, kiedy publikowała pierwsze opowiadania na blogu. Teraz, kiedy publikuje swoje książki jako e-booki, widzę jak bardzo jej styl ewoluował, jak jej światy są coraz bardziej rozległe, a pomysły dopracowane.

Tak też jest z serią o Nissaiu (bo generalnie odniosę się tu do całej serii, właściwie przeczytałam ją jednym tchem i niemal nie czułam różnicy między poszczególnymi tomami). Mimo że cała historia toczy się w przeciągu kilku(-nastu?) lat, to widać, że wszystko, każde wydarzenie, każda postać, była zaplanowana od A do Z. Bohaterowie są pełnokrwiści, wyraziści, o indywidualnych cechach, także łatwo zapadali w pamięć (co, jak się okazywało niejednokrotnie, bywało bolesne, bowiem Silencio naprawdę dobrze by się rozumiała z G.R.R. Martinem - naczelna zasada czytania powieści Silencio: nie przywiązywać się emocjonalnie do postaci! ... żartuję. Choć trochę nie.) Kraina Deoren zaplanowana precyzyjnie z...

psoty | 2017-07-24
Przeczytana: 10 marca 2017