Paszcza Krakena

Tłumaczenie: Tadeusz Wojciech Lange
Cykl: Znak Elfów (tom 3)
Wydawnictwo: Elipsa
Krakens gap

"Paszcza Krakena" to kolejna przygoda Espena i Ewy, tym razem morska. Para przyjaciół bierze udział w rejsie wzdłuż wybrzeża Norwegii. I tym razem muszą wykonać pewne zadanie, inaczej umrze ich przyjaciel Nils. Okazuje się, że stawka jest dużo, dużo wyższa - los całej ludzkości? Podczas rejsu na żaglowcu "Venilia" Espen i Ewa muszą się zmierzyć m.in. z duchem dawnego kapitana Venilii, morskim...

Podczas rejsu na żaglowcu "Venilia" Espen i Ewa muszą się zmierzyć m.in. z duchem dawnego kapitana Venilii, morskim upiorem Truponiem i na koniec ze strasznym Krakenem...

źródło opisu: [Elipsa 2, 2008]

Nininka | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Książka bardzo mnie wciągnęła. Czyatłam po jednej książce dziennie dzięki czemu w jeden weekend przczytłam już całą trylogię "Znaku Elfów". Zaczytuję się w tego typu książkach dlatego wszystkie trzy bardzo przypadły mi do gustu.

KittyAilla | 2016-08-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Mini recenzja na potrzeby Wakacyjnego wyczytywania - więcej na blogu we wrześniu

Styl autora jest prosty.
Fabuła to gwarantowana zabawa, a do tego możemy poznać elfy morskie. Książka niesie ze sobą też przesłanie. Jednak autor zrobił coś niewybaczalnego i wplótł trójkąt miłosny, choć zazdrość Ewy była ciekawa, taka inna.
Bohaterowie się nie rozwinęli poza Ewą i Espenem, ale to w sumie oni grają główne skrzypce.
Trylogia bardzo mi się podobała!

michal-100 | 2013-01-12
Przeczytana: 2012 rok

Lekka książka, w sam raz do czytania w autobusie. W promocji za kilka złotych - warto.

Shote | 2016-02-26
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2016

Bardzo dobre podumowanie całej historii. Ciekawa zaskakująca akcja. Zakończenie z przekazem :)

Kas999 | 2013-08-07
Przeczytana: luty 2013

Fajna książka fantasy, choć raczej dla młodszych czytelników.

Sylwia Strzelecka | 2015-10-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane