Picasso. Encyklopedia sztuki

Wydawnictwo: Arkady
albumy
Eliza

Pablo Picasso - hiszpański malarz, rzeźbiarz, grafik i ceramik, uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, współtwórca kubizmu. Od najmłodszych lat ujawniał swój talent malarski i plastyczny. Kształcił się w Hiszpanii, później w Paryżu. W albumie poznajemy kilkaset obrazów, grafik i rzeźb twórcy słynnej na cały świat Guernica.

źródło opisu: arkady.info

źródło okładki: arkady.info

Eliza | 2017-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Okazja do prześledzenia całej twórczości Picassa. Jestem szczęśliwa, że mogłam po prostu przeglądać i podziwiać jego dzieła.

MoznaPrzeczytac | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Album „Picasso” rzuca tak naprawdę nowe światło na twórczość Pablo Picasso. Oczywiście mówimy tu o odbiorcach, którzy dotąd jego twórczość znają pobieżnie. Każdy orientuje się bowiem, że ktoś taki jak Picasso istniał i był artystą. Album wychodzi temu naprzeciw, umożliwiając dogłębne poznanie słynnych dzieł Pablo Picasso, jak również poznanie samego artysty z Malagi. Integralną częścią albumu jest bowiem jego biografia wpleciona pomiędzy zaprezentowane dzieła.

Pełna recenzja albumu wraz ze zdjęciami na stronie:

Idzia22202 | 2017-07-14
_mistyeyed_ | 2018-06-20