Polska kuchnia regionalna

Wydawnictwo: Multico
youstyna

Prosto i skromnie, solidnie i tłusto. Kuchnia śląska nie lubi nadmiaru finezji. Jest za to pożywna, zawsze musiała bowiem odpowiadać na potrzeby ciężko pracujących ludzi. Codzienne, skromniejsze posiłki to śledzie w rozmaitej postaci - od sałatek po kotlety. Mięsne rolady i zrazy z rozmaitymi farszami, sztufady, sztuki mięsa pieczone i duszone zdobiły świąteczne stoły, gdzie nie brakowało zup i deserów. Słynne kluski śląskie, karminadle, żury, kiełbasy serwowane na gorąco, gęste zupy - eintopfy i pyszne kołocze, to dania, których nie skosztujecie w innych regionach Polski.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-604355-polska-kuchnia-regionalna-kuchnia-slaska

źródło okładki: http://bonito.pl/k-604355-polska-kuchnia-regionalna-kuchnia-slaska

MrGwyn | 2017-07-29