Gry wideo. Zarys poetyki

gry wideo, gry komputerowe
Radek

źródło okładki: http://universitas.com.pl/produkt/3543/Gry-wideo-Zarys-poetyki

Radek | 2017-04-25

Jedliście kiedyś chleb? Na pewno. To teraz pomyślcie sobie o jego funkcjach. Chrupiąca skórka dodaje chlebowi aromatu, zabezpiecza również miękki środek przed szybkim zeschnięciem. Posiada również funkcję estetyczną, zwłaszcza wtedy, kiedy ciekawie przełamuje się po wypiekaniu w piecu. Okruszki z kolei mogą stanowić doskonałą alegorię kroczenia po pewnej ścieżce do celu. To niezwykłe.

Taa...

Dokładnie tak samo jest z książką "Gry wideo. Zarys poetyki"

Jak podaje autor, jest ona właściwie zmienioną pracą doktorską...i to widać, aż za bardzo. Pełno tutaj absurdalnie niepotrzebnego nikomu bełkotu, wymyślonych fraz i pojęć specjalnie na potrzeby tej pracy, które na 95% nigdy więcej nigdzie nie zostaną wykorzystane. Żebyście nie musieli wydawać całych 40(!) złotych na ten badziew, to przytoczę tutaj kilka z nich:

*techniczna deziluzja
*semantazycja materialnego wymiaru nośnika