Ag2S

Tajemnicza powieść, która jest jak intymna rozmowa dwojga kochanków. Ona prowadzi antykwariat - żyje przeszłością swej dawnej miłości i historiami, które kryją się w jej antykwarycznych eksponatach. On, mężczyzna po przejściach, który niczego już nie oczekuje, zauważa ją przez szybę witryny i nie potrafi już zapomnieć. Są jak bohaterowie love story, które pisze ktoś inny. A może właśnie tak jest? Bo miłość przydarza się, gdy jej nie szukamy, albo gdy nie możemy sobie na nią pozwolić.

źródło opisu: http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,169/dwoje.html

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,169/dwoje.html

darinkr | 2017-06-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

"Dwoje", to powieść intymna, jak rozmowa dwojga kochanków. Co wiemy o bohaterach? Ona jest antykwariuszką, sentymentalna kobieta, która żyje wspomnieniami o miłości sprzed lat. Otaczają ją historie kryjące się w eksponatach, które są dookoła niej. On, to mężczyzna po przejściach, niespełniony aktor. Nie oczekuje w swoim życiu wiele, choć w głębi serca pragnie żyć lepiej. Zauważa ją przez szybę witryny i to zmienia jego życie. Nie potrafi zapomnieć o tej kobiecie. Nic nie jest już takie jak przedtem. Wszystko zaczyna się dziać od nowa, pierwszy raz.

Heliodor i Luna to jak bohaterowie love story. Poznajemy historię ich miłości, subtelnej ale także namiętnej. Książka jest napisana w dość ciekawy sposób, ponieważ mamy podział na pory roku, a w tym podziale są jeszcze określenia czasu np. mroźny poranek, listopadowa pełnia, po śniadaniu i wiele innych. Ten podział sprawia, że możemy bardziej wczuć się w to, kiedy dzieją się opisane dalej wydarzenia. W książce pojawiają się również...

Lucyna Tomoń | 2017-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Powtarzam to chyba za każdym razem, kiedy sięgam po debiut, ale...naprawdę rzadko je czytam. Żyjemy w czasach, w których wydanie książki jest niemal tak łatwe, jak opublikowanie posta na Facebooku. Szkoda mi czasu na książki, które nic nie wnoszą. Ten debiut...wydał mi się jednak inny. Głównie za sprawą autorów, którzy w zasadzie...nie do końca są debiutantami.
Anna Górecka jest tłumaczką, autorką publikacji na temat literatury węgierskiej. Andrzej Kopacki pisze o literaturze niemieckojęzycznej, również tłumacz. Trudno dwie poważne postaci nazwać debiutantami. Bardzo ciekawiło mnie, co mogą mieć do powiedzenia, kiedy wejdą w ramy powieści.
"Dwoje" można chyba nazwać powieścią epistolarną. Czy ktoś jeszcze pamięta o tej formie? O "Les liaisons dangereuses"'- "Niebezpiecznych związkach"? Licealiści i studenci filologii romańskiej z pewnością ;-). No tak, bo kto w dzisiejszych czasach pisze listy...Otóż bohaterowie powieści "Dwoje". Nie piszą do siebie, bynajmniej. Ona...

Molinka Książkowa | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

Nigdy nie byłam przekonana do książek pisanych w duecie. Zawsze towarzyszyły mi obawy, po których czułam niesmak. W takim układzie zawsze, któraś ze stron może stracić rytm, co za skutkuję totalną składniową katastrofą. Jednak nagle nastąpił przełom sięgnęłam na początek po doskonałe połączenie "Miłość niczyja", a następnie "Klątwa przeznaczenia" teraz nastał czas na "dwoje". To powieść w pełnej klasie idealna, wpasowująca się w każdym calu. Dziwi mnie fakt, że to debiut, genialny debiut ze smakiem, nad którym warto uchylić czoła. Polscy autorzy zaskarbiają sobie coraz większe uznania w mojej osobie, a ja na pewno nie raz sięgnę po ich twórczość.

Dwoje, to nie przypadek. On i ona. Kobieta i mężczyzna. Pożądanie i namiętność. Ogień i woda. Połączenie najdoskonalszych smaków. Luna i Heliodor same imiona wskazujące już na różnorodność, oryginalność. Dojrzali, pełni życiowych doświadczeń dają się ponieść namiętności. Oboje czują kłębiące się emocje i pożądanie. Jednak wszystko...

subiektywnik literacki | 2017-09-06
Przeczytana: 06 września 2017

Luna - dojrzała kobieta po pięćdziesiątce z przeszłością, uwielbia astrologię, najlepiej czuje się podczas pełni księżyca. Prowadzi antykwariat. Powoli, po wielu latach odkrywa tajemnicę rodzinną.

Heliodor - rozwodnik, który ma dorosłą córkę. Co roku na urodziny wysyła jej książkę, dlatego też trafia w poszukiwaniu kolejnego tytułu do antykwariatu. Jego życie również ma pewne tajemnice.

Przypadkowe spotkanie okazuje się być tak elektryzujące dla tej pary, że bezpowrotnie zatracają się w bliskości. Ich relacja, która mimo wszystko opiera się na bliskości w niczym nie przypomina płytkich zauroczeń znanych z kina. Tutaj nie ma mowy o nadmiernym przywiązaniu do siebie, o uzależnieniu drugiej osoby od siebie, pomimo szaleństwa na punkcie uczuciowości. Każdy ma swoją przestrzeń, do której druga osoba bez pozwolenia tej drugiej nie ma dostępu. To sprawia, że tajemniczość jest jeszcze bardziej elektryzująca, a tęsknota pomiędzy kolejnymi spotkaniami sięga zenitu.

"Jak się ogląda...

dobrerecenzje | 2017-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Ta książka to najlepszy przykład na to, jak to miłość może przyjść do nas zawsze, w każdej chwili, w najmniej niespodziewanym momencie. Tak właśnie było z bohaterami tej książki, której historia urzeka już od pierwszych stron.
Luna to kobieta dojrzała, lubi stare przedmioty, lubi im także wymyślać różne historie – nie zawsze prawdziwe. Dlatego też prowadzi antykwariat ze starociami, lecz chyba jej największą miłością są książki tzw. „białe kruki”.
Heliodor to z zawodu aktor, który do tej pory jakoś niespecjalnie zajmował się pracą w zawodzie. Aktualnie pracuje w pewnej korporacji, z której nie do końca jest zadowolony. Do tej pory jakoś nieszczególnie miał szczęście w miłości, nawet z własną córą kontakt ma „średni”. Lecz to właśnie dla swojej córki poszukuje prezentu, wymyślił sobie, że najlepszy wybór to książka – lecz musi to być książka specjalna. W tym celu wypadałoby odwiedzić jakiś antykwariat ze starymi książkami, a że przypadkiem ostatnio pewien antykwariat widział – a w...

Asia | 2017-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Pomysł na książkę był ciekawy, opis na okładce bardzo mnie zachęcił, ale... no właśnie ALE! Książka podzielona na jakby dwie części, w żadnej z nich właściwie nie wiadomo jak się skończyły wątki... Wynudziłam się strasznie, szczególnie przy drugiej części opowieści. Nie lubię przerywać rozpoczętej książki i tylko dlatego chciałam ją skończyć, ale tak bardzo nie mogłam doczekać się końca.

BookParadise | 2017-09-02
Przeczytana: 02 września 2017

Na ogromne uznanie zasługuje styl w jakim została napisana książka. Przystwarza nam prawdziwy rollercoaster uczuć.  Dodatkowo narracja wprawia nas w doskonały odbiór i przyjemne chwilę z lekturą. O jej doskonałości przekona się każdy, kto sięgnie po nią i da porwać się w świat namiętności. To zdecydowanie debiut godny wysokich miejsc w rankingach. Lektura dla par z długim dystansem, dojrzała, intymna i ogromnie subtelna. Polecam serdecznie.

juliaa | 2017-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Książka o dojrzałej miłości. Dowiadujemy się o ich relacji z listów, które oboje piszą ale nie do siebie. Rozdziały podzielone na pory roku,a listy różnie choćby na pory dnia. Napisane ze smakiem, ciekawym językiem. Taka opowieść-nie opowieść. Do przeczytania raz jeszcze, ale tak za kilka lat żeby spojrzeć na nią z innej perspektywy. Z perspektywy Luny i Heliodora, bądź co bądź ludzi już dojrzałych, zasmakowanych w życiu i jego urokach.

Kristina | 2017-09-07
Przeczytana: 31 sierpnia 2017