Droga pogody ducha

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
The way of serenity
religia
bozenan

MODLITWA, KTÓRA ZMIENI TWOJE ŻYCIE Ksiądz Jonathan Morris zachęca czytelników do kontemplacji Modlitwy o pogodę ducha. Codzienne stresy – podkreśla – potrafią zniszczyć człowiekowi życie. Powodują dyskomfort, niepokój, wreszcie – obezwładniający lęk. Jakżeż trudno wyzwolić się z takich stanów! Ksiądz Morris pokazuje, że ta prosta modlitwa pomaga odzyskać bezcenny pokój ducha. Analizując ją...

MODLITWA, KTÓRA ZMIENI TWOJE ŻYCIE
Ksiądz Jonathan Morris zachęca czytelników do kontemplacji Modlitwy o pogodę ducha. Codzienne stresy – podkreśla – potrafią zniszczyć człowiekowi życie. Powodują dyskomfort, niepokój, wreszcie – obezwładniający lęk. Jakżeż trudno wyzwolić się z takich stanów! Ksiądz Morris pokazuje, że ta prosta modlitwa pomaga odzyskać bezcenny pokój ducha. Analizując ją słowo po słowie, pozwala zobaczyć nadzieję i spełnienie.

źródło opisu: https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Duchowosc/Droga-pogody-ducha

bozenan | 2017-04-24

Podzielona na 3 części książka, której celem jest przybliżenie i wręcz nauczenie czytelnika modlitwy o pogodę ducha. "Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego zmienić nie mogę, odwagi, abym zmieniał to, co zmienić mogę, i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego." Każda część książki rozważa jedną z trzech składowych modlitwy. Kupiłam, ponieważ borykam się z problemem czarnowidztwa, nadmiernym stresem i chęcią kontrolowania wszystkiego. Pomaga, serio, więc gorąco polecam. A autor, ksiądz katolicki, kupił mnie na początku jednym zdaniem: "W żadnym z fragmentów Ewangelii Jezus nie został przedstawiony jako wyznawca maksymy "hakuna matata".
Styl bardzo amerykański, ale czasem taki lubię najbardziej. Jasno i bez wszystkich odcieni szarości. Autor, Jonathan Morris posługuje w kościele na Bronksie, był podobno konsultantem merytorycznym Mela Gibsona przy "Pasji".

Agata Wesołowska | 2017-09-23
Na półkach: Wiara, Przeczytane, Posiadam, 2017