Alazza

Wydawnictwo: Wydawnictwo MASZ
9788392056423
LubimyCzytać

Tadeusz Siekierski, fizyk, zostaje wciągnięty przez swojego kolegę policjanta w sprawę z pozoru czysto kryminalną — zabójstwo mężczyzny na jednym z bydgoskich osiedli. Historia zaczyna się komplikować, gdy okazuje się, iż sprawca niekoniecznie jest człowiekiem. Trzeźwo myślący Siekierski przekonuje się, że otaczający go świat to nie tylko dająca się potwierdzić naukowo fizyka. Opowieść pełna...

Opowieść pełna tajemnic, sił potężniejszych niż ludzkość i magii, czającej się w zaułkach Bydgoszczy.

źródło opisu: https://ridero.eu/pl/books/alazza/

źródło okładki: https://ridero.eu/pl/books/alazza/

Matylda Saresta | 2016-12-25

Mocna siódemeczka za to "demoniczne przymierze" :)
Po pierwsze: wydanie książki NARESZCIE jest bardzo dobre - pachnący BIAŁY papier (nie szary, toaletowy, na jakim "jadą" teraz prawie wszystkie wydawnictwa w Polsce...), czcionka wyraźna, szeroka przestrzeń do czytania - technicznie 9/10.
Co do treści (postaram się nie spojlerować) - początkowo zapowiada się na dość mroczny horror, ale potem (muszę przyznać, ku mojemu lekkiemu rozczarowaniu) zamienia się w dość lekką, ale zabawną momentami komiksówkę w stylu Akt Dresdena czy też serii o Bobbym Dollarze Tada Williamsa :)
Więc jeśli ktoś lubi lekkie, demoniczne klimaty, szybką akcję, obrazową narrację na wysokim poziomie (bez łopatologii) - polecam! Idealna lektura na zimowo/jesienne popołudnia! :)

Matylda Saresta | 2017-06-13

Jeśli ktoś lubi lekkie, demoniczne klimaty, szybką akcję, obrazową narrację na wysokim poziomie, dobrą zabawę i wciągającą opowieść z dreszczykiem - polecam!

Doskonałe preludium dla tych, którzy nigdy horrorów nie czytali, bo się "bojali" :))) ŚMIAŁO - świetny relaks, łatwy i przyjemny!

Kaga | 2016-12-29
Na półkach: Posiadam: Recenzenckie
Przeczytana: 24 grudnia 2016

//Opinia do przeczytania również na: http://kaginbooks.blogspot.com/2016/12/37-alazza-cezary-czyzewski.html

Kiedy pewnego pięknego dnia, na jednej z grup na FB przeczytałam ogłoszenie autora, że ma on kilka egzemplarzy książki do recenzji, bez wahania się zgłosiłam. W ciemno, na ślepo. Zdolne dziecię z Kag było, bo szybko o sprawie zapomniałam, nawet na LC nie sprawdziłam, na co się rzuciłam, jak ten przysłowiowy sagi na majtki. Paczuszka z książką przybyła do mnie przed świętami, a że w Wigilię miałam możliwość...
Tak, chyba wiecie, co było później. Wigilię spędziłam z książka, wchłonąwszy ją w siebie w zaledwie kilka godzin. Ale za to jakich! Ha!
"Alazza" zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, ale ostatnio właśnie polscy autorzy, zwłaszcza debiutujący, mają możliwość zaskoczenia mnie. Pozytywnie właśnie. A co takiego znajdziemy w tej niepozornej książeczce, z całkiem jednak intrygującą okładką? Pełną nadnaturalności historię, która — momentami nieco naiwna (no nie oszukujmy się,...

Anna Rosińska | 2017-04-01

Bydgoszcz, miasto położone w północnej Polsce. Wyjątkowe, a jednocześnie tak podobne do innych miast, gdzie ludzie chcą żyć szczęśliwie, pragną kochać i starają się za wszelką cenę unikać kłopotów.
Niestety, czasami niechciane kłopoty są wpisane w naszą ziemską egzystencję. Przekona się o tym Tadeusz Siekierski, fizyk, który zostanie wciągnięty przez przyjaciela w sprawę z pozoru czysto kryminalną.
Bo jak inaczej można nazwać zabójstwo mężczyzny na jednym z bydgoskich osiedli?
Pamiętajcie jednak, że w powieściach wszystko jest możliwe. Nawet to, że sprawcą nie jest ani człowiek, ani zwierzę, ani siły natury, ani przypadek. Więc co?!

ALLAZA- opowieść pełna tajemnic, sił potężniejszych niż ludzkość i magii, czającej się w zaułkach Bydgoszczy.

Polska fantastyka.
Czy coś takiego w ogóle jest możliwe?
Gdyby akcja powieści rozgrywała się w jednym z amerykańskich miast, nikt nie byłby zaskoczony mrocznymi siłami i nieziemskimi istotami. Tam jest to na porządku dziennym, czy...

Opinię można znaleźć również na blogu https://booksureourworld.blogspot.com/

Tadeusz Siekierski jest fizykiem uczącym na jednym z bydgoskich uniwersytetów. Pewnego dnia dostaje od kolegi propozycję współpracy z policją. Jako specjalista ma za zadanie pomóc w rozwikłaniu z pozoru zwykłej zagadki kryminalnej. Trup na jednym z osiedli - niby nic nadzwyczajnego, a jednak dziwne kręgi i książki okultystyczne nie zapowiadają nic dobrego, a poszlaki przeczą wszelkim prawom nauki. Wkrótce okazuje się, że być może sprawca nie pochodzi z tego świata. Co, jeśli okaże się, iż nie jesteśmy najpotężniejszymi istotami na Ziemi? Co, jeśli mieszka tu ktoś inteligentniejszy od nas i na dodatek posiadający niezwykłe zdolności? Jaki skutek będę miały wydarzenia związane z dziwnym morderstwem? Jak to wszystko odbije się na Tadeuszu i jego życiu? Ja już wiem, a Wy musicie sprawdzić sami.

"Opowieść pełna tajemnic, sił potężniejszych niż ludzkość i magii czającej się w zaułkach Bydgoszczy."

Gdy po...

Kakyuu | 2016-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Listopadowego poranka obudziło mnie skrobanie w drzwi. Współlokator wsunął głowę do mojego pokoju z pytaniem czy nie jestem zainteresowana recenzją debiutanckiej powieści. Jestem sceptycznie nastawiona do debiutantów, bo boje się rozczarowań. Nie chodzi tu tylko o moje rozczarowanie, ale także o to, że urażę autora tym, iż nie byłam w stanie zrozumieć jego historii czy punktu widzenia. Boję się tego, że nie sprostam wyobrażeniom autora o jegot twórczości.
Tutaj spadł na mnie zaszczyt napisania pierwszej recenzji "Alazzy" (wcale nie czuje tej presji :P) wystukanej na klawiaturze Cezarego Czyżewskiego. Książkę można nabyć w formie papierowej dzięki samozaparciu autora. Zdecydował się on na self-publishing, za co osobiście podziwiam, bo to pokazuje jak mocno uwierzył w swoje siły.
Czymże więc jest Alazza?

Fabuła:
Tadka Siekierskiego poznajemy w trakcie rozstania z partnerką. Rzekłabym, że przebiega ono szybko i bezboleśnie. Chcielibyście powoli zostać wprowadzeni w...

Galfryd | 2017-04-04
Na półkach: E-booki
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Znakomicie napisana i świetnie się czytająca rozrywkowa mieszanka horroru i urban fantasy.
Tadeusz Siekierski otrzymuje od policji zaproszenie do udziału w śledztwie dotyczącym wyjątkowo brutalnego zabójstwa, którego ofiarą padł jakiś podstarzały metalowy satanista.
Śledztwo szybko ujawnia prawdziwą naturę zbrodni - nieszczęśnik usiłował nieudolnie wywoływać demony i padł ofiarą swej niekompetencji (nic gorszego jak spieprzyć inwokację :-). Przywołany demon rozerwał kultystę, pokiereszował też ścigającego go oficera CBŚ a także porwał księdza egzorcystę. Śmiała akcja Siekierskiego pozwala uwolnić księdza, a także zapoznać się z deMonicą imieniem al-Uzzah (albo Alazza).
To dopiero początek przygody, wkrótce bowiem córka przyjaciółki Siekierskiego dostaje się pod wpływ dziwnej grupy quasi religijnej. Na prośbe matki Tadeusz usiłuje przeprowadzić śledztwo... W finale powieści na terenie Bydgoszczy wybucha regularna walka demonów. Jako, ze pozostały niepokończone wątki, można...

chaos-progenitus | 2017-07-31
madnesstree | 2017-07-21