Na krakowskich ulicach

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kraków, historia
historia
Łukasz

Zapraszamy do fascynującej podróży po krakowskich ulicach. Andrzej Kozioł, znany pisarz i dziennikarz, wyjawi nam, kim był Cezar, opowie, jak doszło do pierwszego wypadku samochodowego w podwawelskim grodzie, przypomni smak wody sodowej i zaprosi na degustację szewskich placków. Trafimy też w miejsca, które były świadkami wielu niezwykłych wydarzeń. Odwiedzimy Kraków, który pozostał już tylko we wspomnieniach.

źródło opisu: Dobry Wybór, 2017

źródło okładki: Dobry Wybór, 2017

Monika | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Bardzo przyjemne w czytaniu (jak to zwykle u pana Kozioła) opowieści o Krakowie. Jego ulicach, ludziach, obyczajach. Ciekawie, bo mniej turystycznie i stereotypowo. Właściwie moim jedynym zarzutem pod adresem tej książki, jest jej skrótowość. Ale i ten "problem" można rozwiązać. Na końcu jest bogata bibliografia, więc możemy sobie doczytać więcej na interesujący nas temat.

katarynka | 2017-06-25