Najświętsze Trzy Hostie. Cud Eucharystyczny w Poznaniu w 1399 roku.

Wydawnictwo: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski
978838992028X
historyczna
Mariusz Ka

Księżka, wydana przed wojną, opisuje pierwszy w Polsce Cud Eucharystyczny do jakiego doszło w Poznaniu w 1399 roku, o którym świadczą nie tylko wybitni kronikarze - jak Jan Długosz - czy późniejsi historycy, lecz także wybudowane na cześć tego wydarzenia poznańskie kościoły: Bożego Ciała i Pana Jezusa. Aż dziw bierze, iż tak bardzo zanikła świadomość i tamtych wydarzeń, i doniosłości cudu do jakiego doszło w średniowieczu na polskiej ziemi.

źródło opisu: www.ksiegarnia.antyk.org.pl

źródło okładki: www.ksiegarnia.antyk.org.pl