Mikstura oczyszczająca przeciwko chorobom XXI w.

Wydawnictwo: Biosłone
9788392192244
zdrowie, medycyna

Proponowane tutaj naturalne metody dbałości o zdrowie są skuteczne dlatego, że uwzględniają realia XXI wieku: totalne zatrucie środowiska oraz przeciwtawiają się wszechobecnej, ogłupiającej i szkodzącej papce informacyjnej służącej zaspokojeniu chciwości nieuczciwych producentów leków i preparatów.

Janiszewskij | 2016-02-28
Przeczytana: 2014 rok

Uwaga na książkę i metodę. Mikstura niczego nie uszczelnia, tylko wręcz wzmaga toksymię. Wystrzegajcie się szarlatanów, którzy zamiast sprawdzonego w świecie leczenia proponują czosnek, olej i aloes... (patrz: krytyka Słoneckiego i np Ashkara na wielu forach internetowych, brak źródeł medycznych potwierdzających skuteczność takich metod (nie ma artykułów w światowych periodykach medycznych, nikt z tego się nie doktoryzuje, nie jest ekspertem, nie prowadzi nawet badań laboratoryjnych...)
Może faktycznie dobre na trądzik i na krótko, bo jako metoda długoterminowa raczej wręcz szkodzi.

Edit: Ponadto apodyktyczność, odrzucenie wszelkiej krytyki, argument "z autorytetu" skreślają pana Słoneckiego jako naukowca i eksperta... Coś, co jest skuteczne, może bronić się samo rezultatami. Słonecki i jego zwolennicy przypominają raczej sekciarskie towarzystwo wzajemnej adoracji.

| 2012-07-26

Z jednej strony chciałoby się uznać tę książkę za wartościową.

Z drugiej (sądząc m.in. po treści komentarzy samego autora na forum i jego mocno apodyktycznym podejściu do tematu) wydaje się to zbyt udziwnione, by było prawdziwe.

Oto, dążąc do zgłębienia pewnych zaleceń, w konfrontacji bezpośredniej z autorem narażamy się - w najlepszym razie - na oskarżenie o atak jego autorytetu, wiedzy i okazujemy się niegodni jego mistrzowskiej uwagi.

W opisie lektury znajdujemy wzmiankę na temat chciwości producentów leków, tymczasem składniki tytułowej 'mikstury' ani nie są tanie i łatwo dostępne, ani bezpieczne, co potwierdzają liczne, bezstronne artykuły, a także notoryczne infekcje i choroby wyznawców 'naturalnych' metod leczenia, co w porównaniu choćby z leczniczą głodówką (oraz jej skutkami) stanowi spory minus na drodze do uzdrowienia.

Bo o ile głodówka dokucza nam przez pierwszych kilka dni, o tyle stosowanie mikstury przynosi przeróżne skutki uboczne przez cały okres jej zażywania,...

Magda Spyra | 2013-02-15
Przeczytana: 01 listopada 2009

Generalnie chodzi o odkwaszenie organizmu i pozbycie się toksyn.
Zgadzam się, że autor książki jest apodyktyczny i nie akceptuje krytyki.
Trzeba mieć dystans do jego książek.

Tayena | 2012-02-14
Skotja | 2012-02-13