Zgłosuj na książki roku 2017

Seria: Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura polska
Ag2S

„Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki” to czwarty tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Prezentujemy w nim niezapomniane utwory sceniczne, w tym „Bajki Samograjki”, wierszowane wersje najsłynniejszych bajek dla dzieci: „Czerwonego Kapturka”, „Kota w butach”, „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosię”. Do tego rarytas: „Księżniczka na ziarnku grochu” napisana przez Brzechwę dla Teatru Lalek i „Siedmiomilowe buty”. Dodatkowo w tym tomie znajdują się dawno niewznawiane „Wagary” czy „Teatr Pietruszki” zainspirowany scenariuszami rosyjskich wędrownych teatrzyków kukiełkowych.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Książkomaniacy | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Czy Tobie dzieciństwo również kojarzy się z twórczością Jana Brzechwy? Ze wspaniałymi, wierszowanymi i jednocześnie prześmiesznymi historyjkami? Marzysz o tym, by powrócić do tych beztroskich lat? A może chcesz wprowadzić swoje dziecko w osobliwy świat wyjątkowych treści? Nie mogłeś trafić lepiej!

"Teatrzyki" to czwarty już tom serii, w którym Wydawnictwo Nasza Księgarnia zebrała wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego i najbardziej lubianego polskiego twórcy. Zawiera kultowe utwory sceniczne i wierszowane wersje najukochańszych bajek wszystkich dzieci. Znaleźć tu można między innymi „Czerwonego Kapturka”, „Kota w butach”, „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosię”. Do tego rarytas: „Księżniczka na ziarnku grochu” napisana przez Brzechwę dla Teatru Lalek
i „Siedmiomilowe buty”. Dodatkowo wydanie te zawiera "Wagary" i "Teatr pietruszki", które są mniej znane, a równie wspaniałe.

Jednak książka ta zachwyca nie tylko treścią, ale i wydaniem....

O twórczości Jana Brzechwy nikomu przypominać nie trzeba. Każdy z nas zna Jego utwory w zasadzie od zawsze. Nikt nie musiał nam specjalnie przedstawiać Kaczki dziwaczki czy Pchły Szachrajki. Nie pamiętamy nawet kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o Panu Kleksie czy tym niezwykle tajemniczym miejscu jakim są Wyspy Bergamuta. Wychowaliśmy się na tych wierszach i książkach. Piosenki z tekstami tego pisarza śpiewaliśmy od małego. A ponieważ zarówno tych postaci jak i całych utworów po prostu nie da się nie lubić - znamy je do dziś i z przyjemnością polecamy naszym brzdącom. Czy jednak wiedzieliście, że Jak Brzechwa pisał także scenariusze do teatrzyków? Ja nie miałam pojęcia! Gdy zatem zobaczyłam, że trzecim tomem serii Brzechwa dzieciom wydawnictwa Nasza księgarnia są właśnie Teatrzyki - musiałam koniecznie sprawdzić co kryje się wewnątrz.

I tak w moje ręce trafiła gruba i bardzo kolorowa księga. Powiem Wam, że nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że cykl tych książek jest takiej...

madziusia | 2018-01-19
Przeczytana: 21 listopada 2017

"Teatrzyki" to czwarta i ostatnia część pięknie wydanej serii wydawniczej, której celem było przypomnienie wszystkich utworów Jana Brzechwy kierowanych do młodych czytelników. Sama przed laty za sprawą rodziców i nauczycieli poznałam najbardziej znane wiersze i bajki tego wybitnego poety. Ich czytanie sprawiało mi niemała przyjemność, więc nie wyobrażam sobie nie zaznajomić z nimi mojego Synka. Za nami lektura "Bajek" oraz serii o szalonym Ambrożym Kleksie, która niezwykle przypadła nam do gustu. Do nadrobienia mamy z kolei "Wiersze", w które planujemy zaopatrzyć się w najbliższym czasie.

W ostatnim tomie serii czytelnicy odnajdą kultowe utwory sceniczne Jana Brzechwy, a także wierszowane adaptacje najsłynniejszych bajek, m.in. "Czerwonego Kapturka", "Kota w butach", "Księżniczkę na ziarnku grochu" oraz "Kopciuszka". Lektura książki jest więc okazją do przybliżenia dzieciom utworów, na których wychowały się całe pokolenia emocjonujących się wieczornym czytaniem maluchów. ...

Dama_Karo | 2017-10-29

Jestem jedną z tych osób, która wychowała się na Brzechwie. Najpierw wierszyki czytane przez rodziców, a później samodzielnie przeczytana Akademia Pana Kleksa. Dlatego z wielką ciekawością sięgnęłam po Teatrzyki, aby poznać nowe wcielenie ukochanego autora z dzieciństwa.

Pierwsze, co zwraca uwagę w przypadku Teatrzyków, to piękne wydanie w twardej oprawie, grube strony i wspaniałe, kolorowe ilustracje. Przed każdym z teatrzyków możemy się przyjrzeć postaciom, których losy śledzimy na kolejnych stronach. Same teatrzyki z założenia są cudowne, bo w różny sposób można je wykorzystać. Wspólne czytanie, przedstawienia, zabawa głosem to tylko część z nich! Rymy i wyraźny rytm sprawiają, że książka spodoba się nawet maluszkom. Genialna rzecz dla nieco starszych dzieci, zwłaszcza posiadających rodzeństwo: wspólne czytanie z zamianami roli na pewno przyniesie wiele radości, a przy tym rozwinie.

Teatrzyków jest tutaj parę, ale moje ulubione to: Księżniczka na ziarnku grochu oraz Kot w...

Dżin_z_tomikiem | 2017-10-19
Przeczytana: 19 października 2017

„Teatrzyki” nie są lekturą jednorodną i na ich przykładzie doskonale widać, jak bardzo na odbiorze tekstów przez kolejne pokolenia może zaciążyć ich zanurzenie w bieżących wątkach społeczno-obyczajowych. Z tego właśnie powodu tom zamykający cykl Dzieł wszystkich jest najmniej uniwersalnym zbiorem utworów poety, który może się nie doczekać czytania dzieciom na głos od deski do deski. Tym niemniej warto przekonać się, jak pisał Brzechwa zaangażowany, żeby jeszcze bardziej docenić jego uniwersale „Bajki samograjki”. Dla nich samych, a także dla wspaniałych ilustracji Magdaleny Kozieł-Nowak warto mieć „Teatrzyki” w swojej biblioteczce.

Całość recenzji: http://dzinztomikiem.pl/ksiazka-ze-scenami-brzechwa-dzieciom-dziela-wszystkie-teatrzyki/

Iwona_C_ | 2017-11-09

Osobiście bardzo lubię Bajki samograjki, które są wierszowanymi wersjami znanych baśni Braci Grimm i Charlesa Perraulta. W tomie znajdują się takie teatrzyki jak Czerwony kapturek czy Jaś i Małgosia. Wersje Brzechwy różnią się od tych klasycznych pełnych mroku i niepokoju. Jak bardzo? Tutaj więcej Wam nie zdradzę, musicie sami się przekonać, co autor wymyślił na zakończenie swoich opowieści.

Nikola | 2017-11-17
Dizzy | 2017-10-11