Powstanie Sierpniowe

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Powstanie Warszawskie, PPS, 1944
historia
marw

Książka, która, oddajemy do rak Czytelników zawiera wybór z publicystyki Zygmunta Zaremby dotyczącej Powstania Warszawskiego. Poszczególne pozycje tego wyboru pochodzą, z trzech kolejnych okresów: artykuły do "Robotnika" i materiały do broszury o powstania pisane były w czasie samego powstania; opracowanie powyższej broszury i "Okólnik", zawierający relację o powstaniu, przypada na...

Książka, która, oddajemy do rak Czytelników zawiera wybór z
publicystyki Zygmunta Zaremby dotyczącej Powstania Warszawskiego.
Poszczególne pozycje tego wyboru pochodzą, z trzech kolejnych okresów:
artykuły do "Robotnika" i materiały do broszury o powstania pisane były w czasie samego powstania; opracowanie powyższej broszury i "Okólnik", zawierający relację o powstaniu, przypada na okres
popowstaniowy; wreszcie pozycje, którym nadaliśmy wspólny tytuł
"Przemówienia i artykuły o Powstaniu Warszawskim jak i rozdział
książki "Wojna i konspiracja" wydanej w Londynie w roku 1957, poświęcony
powstaniu, pochodzą z okresu emigracji (1946-1947 ).

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

marw | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Książka niezbędna dla zrozumienia stanu świadomości i oczekiwań przed i w trakcie Powstania Warszawskiego.

Marian | 2017-11-08
futfak | 2017-06-26