Nowa Mary

Wydawnictwo: Świat Książki

Oryginalna powieść obyczajowa, utrzymana w gotyckiej atmosferze. Lucy, naukowiec-genetyk, nie mogąc mieć dziecka, decyduje się sklonować... własną babkę. W ten sposób na świat przychodzi Mary, dziewczyna obdarzona świadomością dwudziestoletniej babki Lucy. Ze zdziwieniem przygląda się starej rodowej rezydencji, odziedziczonej przez swą wnuczkę, wypełnionej pamiątkami z jeszcze nie przeżytego przez siebie życia... Fascynujące, owiane tajemniczością połączenie powieści psychologicznej z fantastyką.

Almara | 2012-10-18
Przeczytana: 29 lipca 2012

Lucy nie może zajść w ciąże, więc klonuje swoją babkę. Mary najpierw rozwija się w sztucznej macicy ukrytej w piwnicy rezydencji Luce potem przychodzi na świat jako 22 latka. Posiada wszystkie wspomnienia prawdziwej babci Lucy i na początku sądzi, że naprawdę jest oryginalną Mary. Kiedy uświadamia sobie co się stało jest oczywiście zszokowana, ale powoli oswaja się z tą myślą. Teraz musi się przystosować do XXI wieku.
Kupiłam tę książkę na wakacjach, ponieważ nie miałam co czytać. Podchodziłam do niej raczej sceptycznie, szczególnie, iż książka jest pisana w czasie teraźniejszym, ale szybko się wciągnęłam, a czas teraźniejszy dodaje jej tylko uroku.
Polecam.

Czarny Kapturek | 2013-11-02
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

W dniu, w którym piszę tą recenzję minęło kilka godzin od przeczytania tej książki, a uczucia nadal mam mieszane.
Nie mogę powiedzieć, że nie polecam tej książki ani także tego, że ją polecam. To dziwne. Zawsze jestem pewna. No cóż, może trochę wam przybliżę treść.
Poznajemy Lucy Morrigan, która ma „randkę” z nijakim Grey’em. Powiesz szczerze, że zapowiadało się bardzo sielankowo. Pewnego dnia główna bohaterka zaczęła myśleć o macierzyństwie, bardzo starali się z Grey’em, ale okazało się, że Lucy nie może mieć dzieci. Jednak nie załamuje się i wykorzystuje swoją wiedzę. Wykorzystuje do klonowania komórki swojej babki i tak oto w macicy bohaterki rozwija się sklonowane dziecko. Jednak ono bardzo szybko rośnie i trzeba przenieść je do „sztucznej macicy” by rozwijało się dalej. Nie obyłoby się bez komplikacji, otóż okazuje się, że klon, bo jak inaczej to nazwać, zachował wszystkie wspomnienia osoby, od której został pobrany materiał genetyczny. Co stało się...

porcelajn | 2015-01-02
Na półkach: Obyczajowe, 2014, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2014

Lucy - naukowiec, genetyk, nie może mieć dziecka więc decyduje się sklonować własną babcię. W ten sposób na świat przychodzi Mary, dziewczyna obdarzona świadomością 20-letniej babki Lucy. Przygląda się ona starej, rodowej rezydencji, wypełnionej pamiątkami z jeszcze nieprzeżytego przez nią życia.
Okropna narracja, bardzo wymuszone dialogi, trudne do wyobrażenia opisy domu. Tekst naszpikowany wyrazami wyciągniętymi z naukowego żargonu. Sam pomysł jak dla mnie niezbyt ciekawy, może fabuła pod piórem jakiegoś innego autora wybroniła by się. Jednak w książce nie znalazłam ani jednego dobrze zbudowanego portretu postaci - zwłaszcza Lucy jest niezwykle irytującą bohaterką.
Niestety, zmarnowany czas.

Ata77 | 2012-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2012

Zdumiewa mnie młody wiek autorki tej książki, no i sam pomysł na taką fabułę...Ale do rzeczy. Powieść czyta się dosyć łatwo, język plastyczny, akcja wartka, dialogi interesujące. Dlatego przebrnęłam błyskawicznie. Irytuje mnie zaś sam fakt absurdu przedsięwzięcia ze strony głównej bohaterki, tak szalenie "fantastycznego", że, aż głupiego...I to mi właśnie przeszkadzało w czytaniu. Nie pozwoliło poddać się emocjom, bo dla mnie takie sajesfikszyn to, aż za bardzo...

Kitana | 2014-02-15
Przeczytana: 13 lutego 2014

Byłaby wyższa ocena, gdyby nie zakończenie... takie trochę na siłę, spodziewałam się czegoś zupełnie innego.

orzeszek92 | 2015-10-21
Przeczytana: 03 października 2015

Książka naprawdę słaba, fabuła mówiąc najogólniej dziwna. Czyta się ciężko, już dawno nie miałam takiego poczucia rozczarowania po skończeniu czytania. Okładka na myśl przywodzi ciepło, romantyzm, tajemniczość, jednak niczego takiego nie znalazłam na kartkach książki.
Osobiście nie polecam, niektóre pomysły autorki po prostu osłabiają... Książka wydaje się tak nierealna, że aż śmieszna.

Paulina | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Z jednej strony książka trochę mnie zszokowała. Z drugiej jednak zachwyciła.

feelingpink | 2012-02-04
Przeczytana: 29 listopada 2010

bardzo ciekawa :) warta przeczytania !

charlotte | 2012-07-04
Przeczytana: 26 maja 2012

Wciągająca, o niebanalnej fabule.

Aniblab | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016