101 słynnych czołgów. Legendarne czołgi od I wojny światowej do dzisiaj

Wydawnictwo: Alma-Press
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788370206598
czołgi, wojna, pancerna,

Książka zawiera opisy 101 słynnych wozów bojowych – czołgów i dział samobieżnych – od I wojny światowej po czasy współczesne. Poczynając od pierwszego brytyjskiego wozu opancerzonego na podwoziu gąsienicowym Little Willie z 1915 roku, poznajemy czołgi z obydwu wojen światowych, z okresu zimnej wojny i najnowocześniejsze wozy bojowe, które niedawno wzięły udział w działaniach zbrojnych na wschodzie Ukrainy, na Kaukazie, w Gruzji i na Bliskim Wschodzie. Kolejne podrozdziały zawierają krótki opis rozwoju i historii bojowej danego wozu pancernego, a także dane taktyczno-techniczne. Książka zilustrowana jest ponad 200 zdjęciami i barwnymi rysunkami pojazdów.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

DontFreakOut_PL | 2017-05-24
Przeczytana: 24 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W dniu 25 kwietnia 2017 roku nakładem wydawnictwa Alma-Press ukazała się książka pod tytułem „101 słynnych czołgów. Legendarne czołgi od I wojny światowej do dzisiaj”. Książka zawiera opisy krótkie, lecz rzeczowe opisy słynnych wozów bojowych, czołgów i dział samobieżnych od I wojny światowej aż po czasy współczesne.

Za sprawą Wydawnictwa Alma – Press na polskim rynku wydawniczym ukazała się książka "101 słynnych czołgów. Legendarne czołgi od I wojny światowej do dzisiaj". Na łamach ponad 100 stronicowej lektury, autor przedstawia krótkie opisy rozwoju i historii słynnych wozów bojowych, które odegrały największą rolę w prowadzeniu działań wojennych od czasów I wojny światowej.

Jak zaznacza sam autor publikacji zaznacza, że hasła w niej zawarte ułożono w porządku chronologicznym, tak aby umożliwić czytającemu prześledzenie nieustającej ewolucji broni pancernej w kolejnych dekadach. W związku z tym czytelnik znajdzie tu garść informacji o m.in. takich wozach bojowych jak A7V...

kruszka49 | 2018-01-24
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać