Majowa pora sucha

Polska, rok 2075. Trwają wybory na urząd Prezydenta. Komisarz Joachim Kaluza z Opola, znudzony pracą samotnik i karierowicz, dostaje do rozwikłania sprawę brutalnego zabójstwa młodej kobiety. Śledztwo, które początkowo wydaje się rutynowym, z czasem zaczyna się coraz bardziej komplikować. Niebezpiecznie wydłuża się lista ofiar. Tropy prowadzą do tajemniczego instytutu realizującego tajne programy rządowe. W pracę komisarza próbują ingerować różne, znaczące osoby. Prym wiodą tu: władcza senator ziemi opolskiej, Justyna Kawałko; mecenas Gao Xinhogong, wpływowy przedstawiciel społeczności chińskiej w Polsce; oraz generał Witold Berg, dowódca polskich sił specjalnych na wschodzie. W rezultacie, rozwiązanie zagadki okazuje się zadaniem wyjątkowo karkołomnym, wręcz niemożliwym.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: google

ZojaHawryło | 2018-06-21

Książka, która wciągnęła mnie dość mocno. Co kiedy ludzie wysokiego szczebla z Polskiego Rządu mają swoje układy i układziki, a w ferworze walki o stanowisko prezydenta ginie ktoś niewinny?

Zapraszam do całej recenzji: http://zojahawrylo.blogspot.com/2018/06/andrzej-trybua-majowa-pora-sucha.html

Melmothia | 2017-09-13
Przeczytana: 12 września 2017