66 dusz

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Pewnego dnia przebywający na pielgrzymce w Monako papież Rodrigo VI odwiedza dawnego przyjaciela. Jest nim Levi Nathan, szef globalnego syndykatu zbrodni oraz wcielenie szatana na ziemi. Podczas „branżowej” rozgrywki w pokera, papież przegrywa cenny artefakt - Srebrne Lustro. Chcąc dyskretnie naprawić swój błąd i uniknąć skandalu na skalę światową, wynajmuje on zawodowych łowców nagród, aby odzyskali antyk. Grupie jednych z najlepszych zabójców świata, fałszerzy i złodziei, którym przewodzi Laurent Durentius, udaje się w końcu oszukać samego diabła. Ich triumf nie trwa jednak zbyt długo. Kiedy w pościg za uciekinierami zostaje wysłany Dan McAbre, grupa Durentius’a wie, że po piętach depcze im sama śmierć.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

bookmoment | 2017-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Choć akcja wydaje się być chaotyczna, gdyż osadzona w różnych płaszczyznach czasowych, tak prowadzona jest spójnie i z niezwykłą starannością. Przeszłe wydarzenia znakomicie zazębiają się z teraźniejszością budując odpowiednie napięcie, jednak to co zrobiło na mnie ogromne wrażenie to genialne przerywanie kolejnych rozdziałów w sposób, który podsyca ciekawość zmuszając do dalszego zgłębiania lektury. Dobrym posunięciem było zastosowanie podzielenia powieści na różne perspektywy – czytelnik stopniowo odkrywa kolejne puzzle i układa na odpowiednie miejsca. Wszelkie podjęte wątki zostają zgrabnie wplecione w bieżące wydarzenia, ale przede wszystkim wyjaśnione.

Solidna konstrukcja fabuły to jednak nie wszystko, ważny jest nadany klimat, który w przypadku „66 dusz” jest niepodważalny. Ten klimat budują bohaterowie. Specyficzni, nieprzebierający w środkach, zabójcy, złodzieje. Wydawać by się mogło, że w powieści nie ma dobrych charakterów. Odgrywając nadane role kierują się własnymi...

Klaudia-Lua | 2017-06-06
Przeczytana: 31 maja 2017

Fragment recenzji z bloga borenium.blogspot.com

Akcja "66 dusz" zaczyna się 20 lat po podpisaniu przez Laurenta wcześniej cyrografu. Na początku mamy dość zabawną scenę w pizzerii, kiedy to poznajemy dwóch chłopaków z "ambitnym" planem zarobku. Jednak niezaplanowany i spontaniczny napad na bank z góry był skazany na niepowodzenie. Tam na miejscu pojawiają się kolejne postacie. Fajne w tej książce jest to, że wydarzenia opisywane są z perspektyw kilku różnych osób, a mimo wszystko nadal jest to spójne i dobrze się czyta. Nie tylko narracja jest tak podzielona, ale i czas. Chodzi mi o to, że przeplatane są wydarzenia teraźniejsze z tym, co działo się te 20 lat wcześniej. Powoduje to, że nie poznajemy od razu całej historii Durentiusa i jego bandy, ale stopniowo te informacje są dla nas dawkowane. Dwie akcje równocześnie - przeszłe wydarzenia i teraźniejsze - są opisane w tak genialny sposób, że nie sposób oderwać się od lektury. Fragmenty są krótkie, ale przerwane w najlepszych...

BookParadise | 2017-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Najnowsza powieść Mateusza Wieczorka, 66 dusz, to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora. Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności zapoznać się z jego stylem, przez co nie bardzo wiedziałam czego mam oczekiwać. Po przeczytaniu opisu, spodziewałam się raczej prostej, niezbyt skomplikowanej i wymagającej powieści sensacyjnej, a otrzymałam naszpikowaną symboliką i legendami, wciągającą historię, pełną czarnego humoru.

Więcej na: http://www.bookparadise.pl/2017/06/66-dusz-mateusz-wieczorek.html

ksiazkanawsi | 2017-06-17

Na wstępie poznajemy dwóch mężczyzn, którzy w pizzerii obmyślają swój plan jak się wzbogacić. W końcu kończą napadając na bank, ale gdy do niego wchodzą okazuje się, że tam czeka na nich niespodzianka.
Papież przegrywa w pokera Srebrne Lustro. Levi Nathan, który jest wcieleniem szatana staje się nowym posiadaczem cennego artefaktu. Rodrigo VI wynajmuje najlepszych złodziei świata aby odzyskali dla niego Lustro. Grupa Laurenta Durentiusa musi zmierzyć się z samą śmiercią aby wykonać zlecenie bowiem sam Dan McAabre depcze im po piętach.
Pierwsze co ujrzałam, to okładka. Taka w moim stylu! Tak, jestem Okładkową Sroką i nie wstydzę się tego przyznać. Czasami pierwsze co mnie przyciąga to okładka. I wiecie co? Uwielbiam gdy treść jest równie dobra. Tak jest w tym przypadku. Już od pierwszych stron wiedziałam, że to będzie dobra książka i ani trochę się na niej nie zawiodłam.
Rozdziały są napisane z punktu widzenia kilku różnych osób i to jest świetne, bo można poznać ich samych, ich...

Drożdżówka | 2017-05-18

Na wstępie muszę przyznać, że z tym autorem spotykam się po raz pierwszy, choć, jak się okazuje, nie jest to jego debiut pisarski. Do przeczytania "66 dusz" zachęciła mnie fenomenalna okładka i dość intrygujący opis. Papież, który gra w karty i przegrywa cenny artefakt... a uwierzcie mi, że to jego najmniejszy problem. Rodrigo VI to zdecydowanie najbardziej kontrowersyjny papież, jakiego kiedykolwiek spotkałam czy to w filmie czy w literaturze. Początkowo zupełnie mi nie pasował, ale z każdą kolejną stroną tej powieści przekonywałam się, że tak. To jest właśnie to. Coś czego jeszcze nigdy wcześniej nie było. Są też inne postaci. Levi Nathan jako diabeł w ludzkiej skórze oraz Dan McAbre jako śmierć wcielona. To zdecydowanie postaci wielkokalibrowe, ale nie można też niczego zarzucić innym bohaterom. Każdy z nich jest wyrazisty i pełnokrwisty.

Samą historię czyta się bardzo szybko i dobrze, ale na pewno nie jest to książka dla każdego. Najmłodsi czytelnicy powinni zaczekać z jej...

MoznaPrzeczytac | 2017-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Mateusz Wieczorek postanowił rzucić kolejne wyzwanie gatunkowi sensacyjnemu w sposób nowatorski, jak na nasze czasy przystało. Do szkieletu dawno już ukształtowanego gatunku literackiego, postanowił wkomponować elementy obce. Jak wyszedł taki przeszczep?

Pełna recenzja książki na stronie:

PastaRastaFuria | 2017-05-18
Przeczytana: 18 maja 2017

Z czystym sumieniem polecam. Napisana dobrze, przystępnym językiem, szybko się czyta i zapada w pamięci. Książkowy Blockbuster na letnie wieczory. Bez smęcenia, z pazurem i z jajem. Chętnie kiedyś do niej wrócę.

martinbooks | 2017-05-19

A ja mam tylko nadzieję, że pan Wieczorek nie stworzył postaci Leviego Nathana i Dana McAbre tylko na potrzeby tej jednej powieści. Książka zdecydowanie przypadła mi do gustu. To taka "męska rzecz", ale założę się, że znajdzie też rzeszę fanek. W końcu panie uwielbiają łobuzów. A tutaj jest ich cała plejada. I to jaka. Oby tak dalej.

Ewa Smaś | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017
wiosna | 2017-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2017 r.
Przeczytana: 07 sierpnia 2017