Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard

Okładka książki Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard Michał Matys
Okładka książki Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard
Michał Matys Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90. Piotr Lipiński, Michał Matys
Niepowtarzalny... Piotr Lipiński, Mic...
Okładka książki Absurdy PRL-u Piotr Lipiński, Michał Matys
Absurdy PRL-u Piotr Lipiński, Mic...
Okładka książki Made in Poland. Antologia reporterów Dużego Formatu Anna Fostakowska, Piotr Głuchowski, Magdalena Grochowska, Magdalena Grzebałkowska, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Jagielski, Marcin Kącki, Włodzimierz Kalicki, Tomasz Kwaśniewski, Piotr Lipiński, Michał Matys, Irena Morawska, Włodzimierz Nowak, Lidia Ostałowska, Beata Pawlak, Monika Piątkowska, Grzegorz Sroczyński, Wojciech Staszewski, Katarzyna Surmiak-Domańska, Witold Szabłowski, Mariusz Szczygieł, Leszek K. Talko, Wojciech Tochman
Made in Poland... Anna Fostakowska, P...

Krótkie biografie tuzów polskiego biznesu. Wadą książki są zalewy niepotrzebnych szczegółów - nazwisk, instytucji etc. Najciekawsze są opisy jak zarobili oni swoje fortuny.

Książka idealnie opisuje jak miesza się świat polityki i biznesu, jak kolega - koledze pomaga. Wniosek z niej płynie bardzo smutny jak nie masz znajomości, jak nie dogadasz się z kimś, to do niczego nie dojdzie, taka smutna rzeczywistość. Samą książkę czyta się bardzo dobrze, bo jest merytorycznie opracowana.

Książka pełna dat i szczegółów z życia polskich miliarderów . Doceniam wkład autora jednak nie wiedząc czemu nastawiłem się, że ta książka będzie wielką inspiracją, niestety tak się nie stało. Suche fakty przez co ledwo przebrnąłem do końca. Jeśli szukasz faktów odn. miliarderów polecam jak najbardziej, jeżeli szukasz sposobu myślenia, recepty na sukces to tutaj raczej tego nie znajdziesz.

Ciekawa pozycja opisująca najbogatszy Polaków epoki przemiany. W interesujący sposób są opisane ich ambicje, ewolucja No i sposób w jaki doszli do posiadanych majątków i pozycji.

Autor przedstawia naszych biznesmenenów m.in. : Kulczyka, Solorza, Krauze, Czarneckiego,Gudzowatego, Kluskę. Bardzo ciekawa lektura. Wnioski: fortunę zdobyli na interesach z państwem, bez powiązań politycznych nie ma deali, łapówki są na porządku dziennym. Bardzo ciekawa i dająca do myślenia lektura.

• Literatura faktu
  • Chcę kupić
  • Biografia, autobiografia, pamiętnik
  • Niedoczytane
  • Bliżej niezidentyfikowane książki {Nie wiem gdzie je widziałem; ???}

Dodaj cytat z książki Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard