Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard

Wydawnictwo: Agora SA
Dobry

Kulczyk, Solorz-Żak, Sołowow, Czarnecki, Krauze, Góral, Gudzowaty, Szlanta, Kluska, Czempiński – kim byli i są: geniuszami biznesu czy członkami mrocznego układu? Jak zarobili pierwszy milion? Jak pieniądze zmieniły ich obyczaje? Pełne faktów i anegdot opowieści o 10 rekinach polskiego biznesu i zarazem barwna panorama Polski ostatniego 30-lecia: od końca PRL-u, przez transformację, po współczesność.
W jaki sposób biznes miesza się z polityką? Czy niezbędne są kontakty z politykami, czy przeciwnie, należy ich unikać? Dlaczego od wizji ważniejsza jest skuteczność? Jak lepiej zarządzać: niepodzielnie, wydając polecenia, czy bardziej polegać na współpracownikach? Czy zawsze można się podnieść z biznesowego upadku? Czy u nas da się w ogóle zrealizować amerykańskie marzenie „od pucybuta do milionera”?
Pełne faktów i anegdot opowieści o dziesięciu rekinach polskiego biznesu. Obrazują, jak zmieniała się nasza gospodarka, układając się w pasjonujący, barwny portret Polski ostatniego trzydziestolecia: od końca Peerelu, przez transformację, po współczesność; w kalejdoskop realiów, znaczony sukcesami, porażkami i niezliczonymi aferami – FOZZ-u, komputeryzacji ZUS-u, prywatyzacji stoczni, Rywina, Orlenu…

źródło opisu: http://www.publio.pl/grube-ryby-michal-matys,p158401.html

źródło okładki: http://www.publio.pl/grube-ryby-michal-matys,p158401.html

grace | 2017-05-06

Autor przedstawia naszych biznesmenenów m.in. : Kulczyka, Solorza, Krauze, Czarneckiego,Gudzowatego, Kluskę. Bardzo ciekawa lektura. Wnioski: fortunę zdobyli na interesach z państwem, bez powiązań politycznych nie ma deali, łapówki są na porządku dziennym. Bardzo ciekawa i dająca do myślenia lektura.

Seweryn | 2017-06-01
elstefano | 2017-05-04