Mourinho. Pogłębiona anatomia zwycięzcy

6 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Mourinho: Further Anatomy of a Winner
sport, piłka nożna, Jose Mourinho
0tommy

Nowa, uzupełniona wersja biografii José Mourinho! José Mourinho to człowiek o wielu obliczach i nie chodzi tu tylko o to, że w każdym klubie, który prowadzi, pełni równocześnie przynajmniej trzy funkcje. Ten trener, selekcjoner i menedżer w jednym budzi też skrajne emocje. Niecierpiany przez sędziów, kochany przez swoich piłkarzy, nienawidzony przez jednych kibiców, a uwielbiany przez innych,...

Nowa, uzupełniona wersja biografii José Mourinho!

José Mourinho to człowiek o wielu obliczach i nie chodzi tu tylko o to, że w każdym klubie, który prowadzi, pełni równocześnie przynajmniej trzy funkcje. Ten trener, selekcjoner i menedżer w jednym budzi też skrajne emocje. Niecierpiany przez sędziów, kochany przez swoich piłkarzy, nienawidzony przez jednych kibiców, a uwielbiany przez innych, niechętnie podziwiany przez trenerów jest ewenementem we współczesnej piłce nożnej. Jest doprawdy Wyjątkowy.

Podobnie jak jego kariera, którą rozpoczynał w podrzędnych portugalskich klubach, by dzięki pasji, uporowi, ogromnej pracowitości i odrobinie szczęścia rozpocząć tryumfalny marsz przez Europę. Z FC Porto, Chelsea, Interem Mediolan, Realem Madryt i znowu Chelsea.

Pisząc o tym wszystkim, Patrick Barclay, nagradzany komentator piłkarski m.in. „The Times”, prezentuje opinie Marka Halseya i Patricka Vieiry oraz zaskakujące analizy i komentarze sir Bobby'ego Robsona, Louisa van Gaala i Davida Moyesa. Uzupełnia swoją wcześniejszą biografię Mourinho głównie o nowy rozdział jego kariery w Anglii, zakradając się za kulisy Chelsea i opisując, jak to się stało, że choć nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, Mourinho wrócił na Stamford Bridge.

źródło opisu: https://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/

FCBTVpl | 2017-05-08

Osoby Jose Mourinho chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Wielki trener, który jest idealnym przykładem na to, że nie trzeba być dobrym piłkarzem, aby być dobrym trenerem. Przykładów takich jest wiele jak choćby Sacchi, Hitzfield, Benitez, Houllier czy Emery. Jak to mawiał Sacchi "żeby być dżokejem nie trzeba być najpierw koniem". Ale przejdźmy do rzeczy.

Na 25 maja zaplanowana była premiera nowej i uzupełnionej wersji biografii Jose Mourinho. Dzięki wydawnictwu Rebis "Pogłębiona anatomia zwycięzcy" trafiła już w moje ręce, a po przeczytaniu od razu na półkę.

Autorem książki jest jeden z najlepszych angielskich dziennikarzy i komentatorów - Patrick Barclay. Również autor pierwszej cześć, którą teraz uzupełnił, a także między innymi biografii Sir Aleksa Fergusona.

Jak już wspominałem jest to uzupełniona poprzednia część, którą również miałem przyjemność przeczytać. Jako że jest uzupełniona, niektóre działy książki się powtarzają. Co ciekawe jednak autor nie nie robił tego na...

Fashi | 2017-10-27
Przeczytana: 26 października 2017

Bardzo ciekawie zostały przedstawione początki kariery Jose - uczenie się fachu przy ojcu, bycie asystentem u Robsona i van Gaala czy początki bycia trenerem pierwszego zespołu.
Jednakże nie podobało mi się to że autor skupił się głównie na pierwszym sezonie Mourinho w Chelsea. Jest on opisany bardziej skrupulatnie niż cała kariera Jose w Interze, Realu, a potem znów w Chelsea. Szkoda, bo w Realu dużo się wówczas działo, a autor pisał tylko o meczach z Barceloną - tu przegrał, tam zremisował, tam go wyrzucili na trybuny. Powrót do Chelsea też słabo napisany - skupili się głównie na jego konflikcie z lekarką i tyle.

Martini | 2017-09-28
VilyaQ | 2017-06-03