Złe mięso

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dygresje
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9788365419224
Bartek

Psychodeliczna groteska, obnażająca ludzkie popędy, absurdalne sytuacje przełamujące szarą codzienność, duża doza ironii pośród wszechobecnego weltszmercu, który wgryza się w polskie społeczeństwo, oraz porażające puenty – to wszystko oraz wiele, wiele więcej w Złym mięsie, czyli solidnej porcji współczesnej prozy autorstwa Kuby Szczapińskiego. Autor, bawiąc się słowem i nierzadko kpiąc z własnych bohaterów, podarowuje Czytelnikowi 22 opowiadania, obok których nie można przejść obojętnie.

źródło opisu: http://dygresje.pl/ksiazka/zle-mieso/

źródło okładki: http://dygresje.pl/ksiazka/zle-mieso/

Bartek | 2017-05-12
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Zbiór bardzo interesujących opowiadań, czyta się przyjemnie i szybko, choć czasem warto się zatrzymać :)

AsiaKręci | 2017-05-23

czytam ten krótki zbior historyjek po raz drugi i odkrywam nowe warstwy znaczeniowe i hmm... "ukryty humor"? może to z mojej strony nadinterpretacja ale zdaje mi się, że autor każdym przecinkiem i kropką chce mi coś powiedzieć. jednoczesnie jestem pewna że nie jest to literatura dla kazdego, poniewaz ksiazka ta okraszona duza dawka bardzo czarneo humoru i surrealizmu niekorych moze odrzucic. mysle, ze jesli szczapinski pojdzie za ciosem i da nam wiecej historii ze swiata swojej wyobrazni,ma szanse wspiac sie na pisarski olimp. pomysly i dobry warsztat jest. czekam na wiecej.

keskese | 2017-07-13
znietzsche | 2017-05-23