Elora. Wielka wyprawa

Wydawnictwo: Dreams

Siła braterstwa, odwaga, marzenia i… troska o bliskich. Leśnej polanie, będącej ostoją dla gromady jeży, zagraża stado turni. W takich sytuacjach jeże zazwyczaj opuszczały swój dom, by szukać nowych siedlisk, tym razem jednak sytuacja wydaje się bardziej skomplikowana. Podczas gdy Rada Wielkiego Kamiennego Kręgu opracowuje plan zapobieżenia napaści, kilka młodych jeży potajemnie wyrusza na...

Siła braterstwa, odwaga, marzenia i… troska o bliskich.

źródło opisu: http://dreamswydawnictwo.pl

źródło okładki: http://dreamswydawnictwo.pl

CzasemTakJest | 2017-06-02

Wybierając tą pozycję do recenzji nie do końca zdawałam sobie sprawę na co się piszę... Ja, kobieta w wieku już nie nastoletnim, mam czytać i pisać o jeżach! Jak to jednak mówią - "raz się żyje", więc zaczynamy.

"Siła braterstwa, odwaga, marzenia i… troska o bliskich. Leśnej polanie, będącej ostoją dla gromady jeży, zagraża stado turni. W takich sytuacjach jeże zazwyczaj opuszczały swój dom, by szukać nowych siedlisk, tym razem jednak sytuacja wydaje się bardziej skomplikowana. Podczas gdy Rada Wielkiego Kamiennego Kręgu opracowuje plan zapobieżenia napaści, kilka młodych jeży potajemnie wyrusza na poszukiwanie Elory – krainy wiecznej szczęśliwości, o której opowiadają legendy. Przywódca młodzików, żywiołowy, marzycielski urwis Krążek nie spodziewa się nawet, jak wielką próbą charakteru okaże się dla niego ta przygoda… i jak przypieczętuje ich przyjaźń. Dokąd prowadzi tajemnicza mapa z groty? I jaki los ostatecznie spotka gromadę jeży? Przekonajcie się sami."

Jako dziecko...

monika | 2018-03-13
Przeczytana: 13 marca 2018

Chyba każdy z nas w dzieciństwie rysował jeża niosącego zapasy na zimę, jednocześnie zastanawiając się, jak wygląda życie tych niezwykłych stworzeń. Prawdopodobnie właśnie takie rozważania był inspiracją do powstania książki pt. „Elora. Wielka wyprawa”.
Gromada jeży od trzech lat mieszka na polanie, która miała być ich domem już na zawsze. Jednak kiedy w okolicy pojawiają się turnie – śmiertelni wrogowie mieszkańców, wszystko wskazuje na to, że będą musiały poszukać nowego miejsca. Kiedy dorośli zastanawiają się, co powinni w tej sytuacji zrobić, kolczaści – młode jeże – postanawiają odnaleźć Elorę, krainę wiecznej szczęśliwości. Nie wiedzą tylko, że ta wyprawa będzie bardziej niebezpieczna, niż mogły przypuszczać.
Jest to niezwykła, klimatyczna opowieść, w której rozwaga i doświadczenie kontrastuje z młodzieńczą wiarą napędzaną niezachwianym zapałem. Ten wyjątkowy nastrój budowany jest przez takie zabiegi jak wprowadzenie jeżej jednostki miary czy dokładny opis praw panujących w...

Viridiana | 2018-04-02
Przeczytana: 22 czerwca 2018