Jego zasady

2015-01-01
24 min.

Okładka książki Florek Adolf Abrahamowicz, Ruszkowski Ryszard
Florek Adolf Abrahamowicz,...

Krótka historyjka o małżeństwie, które nie potrafi wydać swych trzech córek za mąż. Momentami śmieszna, momentami głupia ale całkiem spoko się ją czytało. Ostatnimi czasy zaczęłam doceniać polskie klasyki.

Sympatyczny powrót do klasyki. Na poprawę humoru jak znalazł, a znalazł w wolnych lekturach dzięki którejś z czytelniczek na LC.

Zupełnie przypadkiem natknęłam się na nazwisko autora przeglądając katalog biblioteczny. Zaintrygowało mnie. A gdy sprawdziłam, że był komediopisarzem, lwowianinem ormiańskiego pochodzenia, tym chętniej zajrzałam do lektury. Zwłaszcza, że jest dostępna w postaci wolnych lektur i bez problemu można ją ściągnąć na komputer, a następnie bezzwłocznie wziąć się za czytanie. Historyjka króciutka, jak to zwykle z jednoaktówkami bywa. Lecz naładowana treścią, w szczególności aluzjami. Pan domu, który toczy boje z żoną o śniadanie. Wujaszek i jego zasady. Amerykański krewny, który ma dużo czasu. A jak wiadomo czas to pieniądz. I trzy córki, panny na wydaniu. Czy uda się Anzelmowi skutecznie poprosić o rękę średniej siostry? Przekonacie się, gdy tylko pochylicie głowę nad tekstem. Zapewniam, będzie to bardzo przyjemnie spędzona chwila. Polecam.

Utwór króciutki, lekki i przyjemny, bawiłam się przy nim wyśmienicie.

Utwór króciutki, lekki i przyjemny, bawiłam się przy nim wyśmienicie.

Przeczytałam szybko na stronie Wolne Lektury. Krótkie, momentami śmieszne. Ale nie jakoś nie wiadomo jak dobre.

Agnieszka i Filc mają trzy jeszcze niezamężne córki. Agnieszka uważa, że powinny wychodzić za mąż według wieku. Filc obawia się, że tym sposobem może w ogóle nie ożenić córek. Kiedy znajduje się adorator średniej córki, Agnieszka ma pretensje do Filca i przekonuje go, że nie powinni wydawać córek za mąż według wieku...
Dobra farsa rodzinna.

Dobra farsa rodzinna.