Papierowy Księżyc

źródło okładki: https://ridero.eu/pl/books/papierowy_ksiezyc/

AnnaCrevan | 2017-04-19
Przeczytana: 31 marca 2017

Wycięłam KSIĘŻYC z papieru
i zawiesiłam w moim oknie...
Bo noc była taka ciemna bez Ciebie!
Pozapalaj gwiazdy w moich oczach
nim moje serce spłonie...
Podążam ciemną drogą, bez słońca…
Dokąd mnie zawiedzie?
Czy zdążę dobiec do końca ścieżki…
Nim nie minę Ciebie?
- wiersz intro "Papierowego Księżyca" mówi sam za siebie. Polecam!

GeishaBook | 2017-04-19

Książka, która wywołuje w nas wiele uczuć takich jak nienawiść, miłość, nadziję.. Miłość to uczucie, które zna każdy z nas. Po przeczytaniu książki, zastanawiałam się nad swoim życiem, swoim sercem. Czasami nie zgadzamy się z naszym losem ale nie da się wszystkiego zmienić. Książka zostaje w naszej wyobraźni w naszym życiu już na bardzo długo.
Z wielką chęcią przeczytam również inne książki autorki.

magiastron | 2017-06-13
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Moje drugie spotkanie z Anna Cervan Sznajder, tym razem miała przyjemność przeczytać „Papierowy księżyc”.
Krótko i na temat, bez owijania w bawełnę: o miłości, zdradzie, stracie, chorobie, śmierci.
Główna Bohaterka podczas pobytu w Japonii poznaje mężczyznę swojego życia zakochuje się w nim bez pamięci, pojawia się również ten drugi, który nie pozostaje jej obojętny. Miłość przeplata się ze zdradą. „Znasz przecież, to powiedzenie, że jeśli kochasz kogoś, a zakochasz się po raz drugi, to ta druga miłość jest prawdziwa? Bo gdybyś naprawdę kochała tę pierwszą osobę, nigdy byś nie pokochałabyś drugiej?”. Rozstanie. Powrót do Polski.
Okazuje się, że Bohaterka jest w ciąży. Radość jednak krótkotrwała. Podczas badania USG, wykryto guza. Operacja – usunięcie dziecka i guza. Szok, strata, ból. Diagnoza rak i są przeżuty, zostało 6 miesięcy życia. Adam lekarz, który opiekuje się Bohaterką, zaleca chemioterapię, jednak słyszy odmowę. Terapia u psychologa Michała. Bohaterka sama znajduje...

Wioleta Witt | 2017-06-03
Na półkach: Book Tour, Przeczytane
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Książkę przeczytałam w ramach Book Tour dzięki Anna Crevan Sznajder.

Książkę czyta się bardzo szybko głównie dlatego, że nie ma ona więcej niż 70 stron. Historia jest fajna i porusza kilka ważnych tematów. Opowiada o miłości, bólu, stracie, chorobie, śmierci, zdradzie.
Nie do końca przemawia do mnie sposób i forma jej przekazu, i niejednokrotnie miałam problem się w niej połapać.

Agnieszka | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Ksiazka cieniutka (70 stron), ale czyta się ją z zapartym tchem. Pokazuje życie i chorobę z innej perspektywy niż patrzą na to ludzie zdrowi. Daje sporo do myślenia. Tak mnie wciągnęła ze nawet przerwy na siusiu nie zrobiłam mimo że bardzo mi się chciało 😉

Anna | 2017-07-06
NaWidelcu | 2017-05-01