Gelsomino w Kraju Kłamczuchów. Historyjki o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty

Seria: Cała Polska Czyta Dzieciom
Wydawnictwo: Polityka Spółka z o.o.
Gelsomino nel paese dei bugiardi. Favolette di Alice
Vinga

Gianni Rodari – wielki włoski mistrz pióra, uhonorowany w 1970 r. prestiżową międzynarodową Nagrodą im. H.Ch. Andersena – tutaj prezentuje się w dwóch brawurowych opowieściach: o nieszczęśliwej krainie kłamczuchów, gdzie nawet koty musiały… szczekać, i o niezwykłych przygodach niesfornej Alicji, która raz po raz przepadała… a to w budziku, a to w torcie na swoje siódme urodziny. Czytając z...

Czytając z dzieckiem rozbudzające wyobraźnię historyjki o radości poznawania świata (bo cóż jest piękniejszego niż wspólny czas nad książką?), dorośli z pewnością zachwycą się nieposkromioną ciekawością Alicji, a dzieci z zapartym tchem będą uczestniczyć w jej niesamowitych wyprawach – fruwając z nią w bańce mydlanej, czy gubiąc się… w bajce. To opowieść z pogranicza jawy i pięknego snu. Tymczasem historia o „kraju, w którym kłamczuch nosi koronę” i o „prawie o obowiązującym kłamstwie”, mogłaby przypominać koszmar senny, gdyby nie humor i satyryczny pazur Rodariego. Śmiejemy się więc i wzruszamy przygodami Gelsomina i jego przyjaciół (choćby narysowanego – czyli nieprawdziwego? – prawdomównego kota Zappato), z każdą chwilą bardziej ceniąc prawdę, szlachetność, przyjaźń, szczerość, dobro, sztukę.

źródło opisu: http://sklep.polityka.pl/cpcd

źródło okładki: http://sklep.polityka.pl/cpcd

Anettet | 2017-07-20
Przeczytana: 2017 rok

Opowiadania bardzo spodobały się zarówno mnie jak i mojej córce :). Chociaż przy Gelsominnie musiałam przeprowadzić krótkie wprowadzenie na temat tego co jest prawdą a co prawdą już niekoniecznie :). Mojej córce, najbardziej spodobał się kot... taki nietypowy kot.

Izabela Straszewska | 2017-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2017