Gwiazdy, ludzie i zwierzęta

Wydawnictwo: W drodze
religia
Jacek

Czy człowiek pochodzi od małpy, czy od Boga? Jaki był początek i jaki będzie koniec świata? Czy świat jest dobry? Czy istnieją cywilizacje pozaziemskie? Jak oceniać zabijanie zwierząt? Czy w niebie będą zwierzęta? Takie tematy podejmuje w swojej nowej książce o. Jacek Salij. Odwołując się do wielkich mistrzów myśli chrześcijańskiej jak i współczesnych doświadczeń autor pomaga na nowo przemyśleć podstawowe pytania dotyczące świata, natury, Bożego planu i miejsca człowieka w stworzeniu.

W Europie istnieje gruntowne przeświadczenie, że świat jest pierwotnie dobry, a jego zło jest czymś wtórnym. Przeświadczenie to, kiedy je wyrywamy z całości objawienia biblijnego, staje się źródłem groźnych dla człowieka i dla kultury tendencji do realizowania pseudooptymistycznych utopii. W swojej jednak istocie, przeświadczenie, że świat jest dobry, a zło jest przynajmniej częściowo usuwalne - że złu, które nas przerasta, można odebrać jego straszną moc niszczenia duszy – wydaje się jednym z kamieni węgielnych kultury europejskiej.

źródło opisu: https://www.wdrodze.pl/opis,722,Gwiazdy__ludzie_i_zwierzeta.html

źródło okładki: https://www.wdrodze.pl/opis,722,Gwiazdy__ludzie_i_zwierzeta.html

Monika Siatkowska | 2017-07-27