H.P. Lovecraft: Nawiedziciel mroku

Seria: Mangowy Lovecraft
Wydawnictwo: Studio JG
闇に這う者ラヴクラフト傑作集 – H.P. Lovecraft's The Haunter of the Dark (Yami ni Hau Mono Lovecraft Kessakushuu)
komiksy
norimenai

„Sztywne ciało tkwiło w pozycji siedzącej przy biurku, twarz o szklistych, wytrzeszczonych oczach była wykrzywiona w konwulsyjnym strachu. (...) Wkrótce potem lekarz sądowy dokonał oględzin i mimo całych szyb w oknie stwierdził szok spowodowany elektrycznym wyładowaniem albo napięcie nerwowe z tej samej przyczyny. Natomiast zupełnie zignorował wyraz przerażenia na twarzy Blake'a, poczytując to za prawdopodobny skutek wielkiego szoku, typowego dla człowieka o tak chorobliwej wyobraźni i tak niezrównoważonego”.

Robert Blake nie żyje. Okoliczności jego śmierci można interpretować na wiele sposobów, w zależności od tego w jakim stopniu zdrowy rozsądek kieruje naszym rozumowaniem. Czy to szok nerwowy wywołany piorunem? Aby rozpatrzyć inną możliwość, należałoby przyjrzeć się życiu Blake'a i niesamowitym zjawiskom, jakie przykuły jego uwagę. Zaczynając od pewnego opuszczonego kościoła...

Tomik zawiera adaptacje dwóch opowiadań Lovecrafta – tytułowego „Nawiedziciela mroku” oraz „Dagona”.

źródło opisu: Studio JG, 2017

źródło okładki: http://studiojg.pl/

maćko | 2017-10-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 października 2017

Dożywotni szacunek dla autora za przeniesienie opowiadań Lovecrafta na mange.Jest to drugi tom za który się zabrałem i jestem nim naprawdę oczarowany.
W tomie znajdują się dwa opowiadanie:krótkie "Dagon" i dłuższe "Nawiedziciel Mroku" ..i mogę szczerze napisać ze zarówno pierwsze jak i drugie to małe dzieło sztuki.

Tymoteusz | 2017-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2017