Vege kociołkowanie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Studio EMKA
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Magic

Vege kociołkowanie to pasja wspólnego gotowania w plenerze nad ogniskiem, to wspólne celebrowanie spotkań z bliskimi przy kociołku, w wersji wegetariańskiej i wegańskiej. To także sposób na pyszne vege dania jednogarnkowe przygotowywane w kuchni. Ponieważ pędzę przez życie, uwielbiam, łatwe w przygotowaniu, a jednocześnie smaczne dania, bo przecież wszyscy kochamy dobrze i zdrowo...

Ponieważ pędzę przez życie, uwielbiam, łatwe w przygotowaniu, a jednocześnie smaczne dania, bo przecież wszyscy kochamy dobrze i zdrowo zjeść.

Tak oto zaczęłam eksperymentować z daniami wegetariańskimi, w najlepszym możliwym połączeniu – łatwe, dobrze doprawione, zdrowe i przede wszystkim jednogarnkowe, a najlepiej z kociołka znad ogniska, w dobrym towarzystwie. Okazało się to strzałem w dziesiątkę!

Kulinarna nuda nagle zniknęła, a w naszym menu już na zawsze pozostaną wegetariańskie pyszności z kociołka, które dzięki dobrze dobranym składnikom i przyprawom pomagają zadbać o zdrowie!

Ewa Hangel – autorka książek kulinarnych (Kociołkowanie po polsku, Garnek rzymski). W gotowaniu szuka nie elegancji i wyrafinowania, ale łatwości wykonania oraz wspaniałych, intensywnych smaków. Wielbicielka gotowania w jednym garnku.

źródło opisu: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=601

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=601

eR_ | 2017-05-30
Przeczytana: 26 maja 2017

Gotowanie, czy przyrządzanie różnorodnych potraw to coś co lubię robić od dawna. Gdy nie czytam, albo nie siedzę w pracy, to właśnie zmieniam się w kucharza. Eksperymentuje, bądź zdaje się na sprawdzone przepisy. Wszystko po to, aby stworzyć coś kolorowego, a przede wszystkim pełnego smaków. Bo smak to podstawa.

"Vege-kociołkowanie", to całkiem interesująca książka poniekąd kucharska. Znajdziemy tu mnóstwo przepisów, które podzielone są na kilka działów. Potrawy z ziemniaków, makaronów, kasz i wszelkiego rodzaju warzyw, ale i owoców. Prym wiedzie tu papryka, bowiem autorka jest wielbicielką kuchni węgierskiej, ale to nie jedyne warzywo. Znalazło się tu miejsce także na przepisy dla diabetyków.

Słowem podsumowania, pozycja ta to doskonałe kompendium wiedzy, oraz kilkadziesiąt przepisów. Niektóre zostały przeze mnie sprawdzone i muszę przyznać, że te wegańskie potrawy są przepyszne. Zamierzam nadal korzystać,z zawartych tu informacji, a was zachęcam także do sięgnięcia po tą...

anetapzn | 2017-05-26
Przeczytana: 26 maja 2017

Vege kociołkowanie Ewy Hangel, której tytuł jest idealnie zgodny z treścią.
Książka, jak pisze autorka, powstała z pasji gotowania w plenerze. Jednak przepisy w niej zawarte są diametralnie odmienne od tradycyjnych szaszłyków czy karkówki z grilla.
Sednem książki są przepisy wegetariańskie przyrządzane w kociołku nad ogniskiem.
Nie ukrywam, kociołka ani ogniska nie mam, ale dania wegetariańskie uwielbiam. Postanowiłam pójść na kompromis i przyrządzić wybrana potrawę w garnku...wiem może świętokradztwo, ale efekt był bardzo dobrym,a potrawa super smaczna i z pewnością wejdzie na stałe do naszego menu.
Przyrządziłam Paprykas krumpli w wersji vege. Polecam :). Pycha. Za kilka dni będziemy całą rodziną wypróbowywać kolejny przepis. W planach na najbliższe dni mamy: czerwoną fasolkę w sosie chilli i bataty na słodko-ostro. Brzmi smakowicie.
Póżniej wypróbujemy potrawy z kaszami w roli głównej. Zajmują one sporo miejsca w książce, a kasze są często niedoceniane choć bardzo zdrowe....

himarysia | 2017-07-08
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam