Myśl i bogać się. Orientacja na cel

Tłumaczenie: Małgorzata Małecka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Studio EMKA
poradniki
Magic

Jeśli poznałeś katalog zasad Napoleona Hilla zaprezentowany w jego absolutnie jedynej, ponadczasowej książce „Myśl i bogać się” , to czas dodać do niej kolejną – „Orientację na cel”. Tak to już jest, że większość z nas najpierw musi doświadczyć porażek i rozmaitych przeciwności, aby potem zdobyć potrzebną wiedzę i doświadczenie by móc zdecydowanie, mocno stanąć na nogach. Droga do sukcesu...

Droga do sukcesu zawodowego i osobistego nie jest jednokierunkowa. Większość z nas napotyka na trudności, które mogą zniechęcić do podążania wybraną drogą. Ludzie sukcesu trzymają się swoich zasad i celów, nawet w sytuacjach, które wielu z nas uznałoby za przeszkody nie do pokonania. Dowodzą tym, że są zdecydowanie zorientowani na cel.

Z książki Grega S. Reida czytelnicy nie tylko dowiedzą się jak stosować zasady automotywacji według Hilla, ale też jak kontrolować je, by były trwałe.

„Orientacja na cel” jest opowieścią o ludziach, którzy nie dawali się pokonać. Napisana z taką samą energią, siłą i łatwością jak „Myśl i bogać się”. Przedstawia przemyślenia ludzi, którzy pomagali kształtować nasz świat, którzy wytyczyli ścieżki do sukcesu, dysponując tylko, ale za to genialnym pomysłem. Ich cele mogą się różnić od naszych, podobnie jak przeszkody i porażki, z którymi musieli się zmierzyć. Te historie to jednak przypowieści o rozwoju, które mają nas zainspirować, byśmy mogli znaleźć własną drogę do osobistego sukcesu.

Zaś w chwilach zniechęcenia, gdy pokusa rezygnacji stanie się silniejsza od marzeń, pamiętajmy o słowach Napoleona Hilla: „Większość sławnych ludzi osiągnęła największy sukces zaledwie jeden krok od ich największych porażek i przeszkód”.

źródło opisu: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=599

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=599

AnnaSikorska | 2017-06-05

Tytuł „Myśl i bogać się” większości ludzi kojarzy się z Napoleonem Hillem i jego książką motywacyjną. Autor, będący jednym z prekursorów poradników rozwojowych wytyczył drogę innym autorom, którzy bardzo szeroko czerpią z jego dokonań, ale też wnoszą do tej dziedziny coś nowego, osobistego. Książka Grega S. Reida z jednej strony bliska jest klasyce, a z drugiej dostosowuje się do potrzeb współczesnego czytelnika i wzbogaca o obszary własnych doświadczeń. W ciągu 150 lat istnienia tego typu literatury wszyscy autorzy zgodnie przekonują czytelników, że w osiąganiu sukcesu niezbędna jest orientacja na cel, umiejętność niepoddawania się. Napoleon Hill jest tu ważny z dwóch powodów: autor czerpie z jego wiedzy i doświadczenia, a ponad to jest wnukiem słynnego pisarza literatury motywacyjnej. To połączenie zobowiązuje do podzielenia się z czytelnikiem naprawdę wartościowymi wskazówkami. Możliwość obcowania i uczenia się od dziadka-mistrza pozwoliły na rozwinięcie cennych umiejętności i...

Qulturasłowa | 2017-05-14
Przeczytana: 14 maja 2017

Kierunek: cel
„(…) Niezależnie od tego, kim jesteś i jak biegły stałeś się w swoim zawodzie, napotkasz trudności i być może poczujesz się przytłoczony niesprzyjającymi wydarzeniami. Jeśli łatwo odpuszczasz, to nie masz co liczyć na osiągnięcie spektakularnego sukcesu. Kiedy napotkasz przeciwności, zamiast zrezygnować, powinieneś jeszcze zwiększyć swoją determinację (…)” – te słowa Napoleona Hilla doskonale oddają powody, dla których tak mało osób osiąga prawdziwy sukces. Nawet jeśli gorąco czegoś pragniemy, to nieustanne borykanie się z problemami, podejmowanie nowych wyzwań czy brak wsparcia ze strony otoczenia, stopniowo obniżają naszą motywację. W rezultacie rezygnujemy z sięgnięcia po wygraną i to niekiedy tuż przed linią mety.
W jaki sposób znaleźć w sobie tę siłę, by dążyć do sukcesów, by zachować wiarę w słuszność tego, co robimy? Jak działać efektywnie i skupić się na celu? Na te i na wiele innych pytań związanych ze spełnianiem marzeń i realizacją planów, odpowiada Greg...

Martuszka | 2017-05-15
zuzka123456789 | 2018-01-03