Carskie źródło

Wydawnictwo: Solaris

Wybór trzech krótkich powieści niezwykle popularnego w Polsce rosyjskiego pisarza. Dla Bułyczowa otaczający nas świat zawsze był pełen elementów fantastycznych, dlatego akcję wielu swoich utworów umieszczał na rosyjskiej prowincji. I to właśnie łączy wszystkie nowele z tego tomu. Carskie źródło jest magiczną opowieścią o zagubionej w lesie wiosce, w której dzieją się niesamowite rzeczy.

Zawartość zbioru:
- Żuraw w garści;
- Carskie źródło;
- Śmierć piętro niżej
w przekładzie Agnieszki Chodkowskiej-Gyurics i Tadeusza Goska.

Megsss | 2013-08-20

Lubię niektóre książki Autora, niestety ta trochę mnie zawiodła. Każde opowiadnanie po części podobało mi się, a po części znudziło.

Atta | 2016-05-03
narcyzia | 2015-08-09