7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
Nina

Swój miodowy miesiąc Sam i Indie planują spędzić na Hawajach. Jednak już drugiego dnia rano dowiadują się, że terroryści rozmieścili bomby nuklearne w dwunastu amerykańskich miastach, w tym w Denver, gdzie przebywa mała Kenzie pod opieką obu babci, oraz w Honolulu. Bomby mają zostać zdetonowane za trzy dni, jeśli wojska amerykańskie nie zostaną wycofane z Bliskiego Wschodu. Oczywiście Sam angażuje się w akcję zapobieżenia tragedii. Tym bardziej, że uświadomił sobie, iż w dużej torbie, która w ostatnim momencie została umieszczona w luku bagażowym ich samolotu i którą na lotnisku w Honolulu odebrał mężczyzna wyglądający na Araba była zapewne jedna z tych bomb. Pomaga mu zdolna hakerka, od paru dni jego żona.

źródło opisu: Nina

źródło okładki: Amazon Digital Services LLC

Nina | 2017-04-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, English
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Trzeba przyznać, że rozrzut spraw, którymi zajmuje się Sam Prichard, zaledwie od kilku tygodni prywatny detektyw, jest spory. Misja, którą wykonuje w tej, trzeciej powieści cyklu jest znacznie ciekawiej opisana niż dochodzenie, które prowadził w poprzednim tomie. Choć z jej wiarygodnością ma Archer podobny problem jak większość innych autorów powieści sensacyjnych zajmujących się tropieniem terrorystów. Niemniej, biorąc poprawkę na obowiązującą w tej tematyce konwencję, mogłabym wreszcie polubić Sama Pricharda, gdyby nie nadal koszmarnie grafomański sposób uzewnętrzniania uczuć między bohaterami powieści. Owe "babe", "baby" itp. naprawdę przyprawiają o ból zębów.
Aż dziw, że w innym cyklu Davida Archera, którego bohaterem jest Noah Wolf, takiej rażącej maniery nie zauważyłam. No, ale cykl z Samem Prichardem liczy aż jedenaście części. Może więc jest nadzieja, że będzie lepiej?

Na półkach