Wśród rekinów. Cała prawda o świecie finansów.

Wydawnictwo: Czarna Owca
Swimming with Sharks
biznes, finanse
Katarzyna

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/literatura_faktu/wsrod_rekinow,p823288274

figlarna24 | 2017-08-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

W 2008 roku świat dotknął wielki kryzys finansowy. Nie ostała się żadna z gospodarek światowych. Wartości zasobów naturalnych, ceny ropy, wytworów, czy płynności finansowe największych i dotychczas najgospodarniejszych instytucji finansowych zmieniły się, w zastraszającym tempie. Kryzys finansowy okazał się spustoszeniem. Wszystkie kraje starały się i nadal to robią, by "odnaleźć" pomyślne wiatry w "odbudowywaniu" rodzimej gospodarki. W Polsce może odczuliśmy ten kryzys ciut mnie, ale to już dlatego, że w momencie kulminacyjnym nie znajdowaliśmy się we wspólnej, z innymi krajami EU-strefie euro. Ale nie jestem tu, by rozważać, na temat tego, jak polski rząd zapobiegał finansowemu chaosowi. Jestem tu dziś po to , by przedstawić Wam pozycje książkową, w której autor-Joris Luyendik . Joris Luyendijk jest holenderskim dziennikarzem śledczym oraz antropologiem. Za książkę "Szokujące fakty z życia reportera" otrzymał liczne nagrody. Joris Lutendijk w swojej kolejnej książce wziął sobie...

Jarek1983 | 2017-05-19
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Joris Luyendijk stara się opisać samozwańczych władców świata

Pycha, której się spodziewacie po ludziach z City, znajduje swoje uzewnętrznienie w tej książce. Historie, które autor nam przedstawiania łatwo by nazwać nieprawdopodobnymi. Jednakże to słowo się zdezawuowało poprzez nadmierne jego używanie. Poza tym jednak te historie zdarzyły się naprawdę. Chęć zysku, która napędza tych ludzi jest sporych rozmiarów. Bardziej jednak zdumiał mnie fakt, że nikt nad tym nie panuje. Prysł mit wielkiej głowy, która zarządza tym skomplikowanym procesem. Dzięki metodologii autora mamy możliwość wniknięcia w struktury City i systemu bankowemu.

Luyendijk obmyślił plan, że zacznie od zera. Jego niewiedza, poza tą zdobytą z mediów, była punktem wyjścia do pisania bloga z artykułami o bankowcach. Wnikanie w gąszcz tego środowiska momentami miało posmak thrillera. Unikanie szczegółów opisów postaci, kompletna anonimowość rozmówców czynić mogą, dla niektórych, z tej książki pozycję podejrzaną....

Laszlo | 2017-10-14
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2017
Przeczytana: 14 października 2017

Bardzo dobry wgląd w świąt finansów i życie banksterów.

Maciej | 2018-04-04
litmaniak | 2018-01-12