Biografia Syna Bożego

Wydawnictwo: WAM
9 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
religia
gablo

Jaka jest DROGA do poznania Jezusa? PRAWDA o Synu Bożym to więcej niż teologiczne dogmaty i historyczne dowody. Najważniejsza postać w historii świata zawsze wymyka się naszym wyobrażeniom i opisom. ŻYCIE Jezusa jest historią, która trwa. Autorka tej biografii od wielu lat podąża za swoim Bohaterem. Szukała Jego śladów w Ziemi Świętej, księgach Starego i Nowego Testamentu, naukowych...

Autorka tej biografii od wielu lat podąża za swoim Bohaterem. Szukała Jego śladów w Ziemi Świętej, księgach Starego i Nowego Testamentu, naukowych opracowaniach, ale przede wszystkim w swoich codziennych doświadczeniach. W Biografii Syna Bożego teoria i praktyka dopełniają się.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,75009,Biografia-syna-bozego.htm

źródło okładki: http://sklep.deon.pl/prod.biografia-syna-bozego.9035.htm

dobrerecenzje | 2017-07-19
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 19 lipca 2017

Kiedy przeczytamy pierwsze słowa Księgi Rodzaju „Na początku Bóg stworzył Niebo i Ziemię”, i połączymy z Ewangelią Jana ”Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo”, zauważymy, że Jezus jest obecny przy stworzeniu świata, a nawet więcej, On stwarza świat razem z Ojcem i Duchem.
Autorka – mgr teologii, zakochana jest w Ziemi Świętej, a zwłaszcza w Jerozolimie.
Będąc więc w Jerozolimie rozmawiała ze starym Benjaminem. Wiał wtedy silny, upalny wiatr od strony pustyni. W czasie ich rozmowy staruszek zamykał oczy i prostował przygarbioną sylwetkę, jakby wystawiał się na podmuchy wiatru.
Dlaczego tak robił?
Czy był zmęczony?
Czy bolały go plecy?
Starzec mówił o wietrze Boga, który wiał podczas stworzenia i o tym, że gdy wieje wiatr człowiek jest dotykany przez Ducha Najwyższego.
Ja wierzę, że faktycznie tak jest.
Rodowód Jezusa Chrystusa- syna Dawida, syna Abrahama- tak zaczyna się historia o Bogu.
Powiecie- zapewne, że „przecież narodził się z kobiety, która była...

Ela | 2017-06-09

Też ciekawa z serii biografii Trójcy Świętej. Warto przeczytać