Prawdziwa miłość

Cykl: Saga rodu Cantendorf (tom 3)
Wydawnictwo: Edipresse
literatura polska
Asiek

Zamek Cantendorf długo skrywał w swoich murach mroczną tajemnicę. Strażniczka sekretu wyjawia go przed śmiercią hrabiemu Aleksandrowi. Jeśli dziedzic ujawni poznaną prawdę, straci wszystko: majątek, tytuł i zamek. Skoro ostatni świadek umiera, mógłby milczeć. Jaką decyzję podejmie? Lady Isabelle Adler, kochanka hrabiego, wreszcie wygrała długoletnią wojnę. Jest o krok od ślubu z Aleksandrem....

Lady Isabelle Adler, kochanka hrabiego, wreszcie wygrała długoletnią wojnę. Jest o krok od ślubu z Aleksandrem. Czy ta przebiegła intrygantka, w której rękach spoczywa los dziecka, jedynej prawdziwie kochanej przez nią istoty, zdobędzie się na odważną decyzję? Czy uda jej się odnaleźć w sobie dawną dziewczynę z prostymi i czystymi marzeniami?
Wiedźma Alice wyrywa Kate z objęć śmierci. Czy dramatyczne przeżycia sprawią, że dziewczyna spojrzy na świat inaczej? Co w życiu jest naprawdę ważne? Czy na tej liście znajdzie się miłość do Aleksandra – mężczyzny z bogatą przeszłością – która nie daje o sobie zapomnieć?
Opowieść o sile kobiecych więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.

źródło opisu: Edipresse Książki

źródło okładki: Edipresse Książki

Gala | 2018-06-27
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Losy bohaterów Sagi Rodu Cantendorfów znalazły w końcu rozwiązanie. Wszystkie tajemnice doczekały się wyjaśnienia a intrygi zostały udaremnione. Ostatnia część podobnie jak poprzednie napisane lekkim i plastycznym językiem, dzięki czemu całość czytało się niesamowicie szybko, bez zmuszania szarych komórek do zbyt wytężonego wysiłku. Podobał mi się swobodny styl pisania, który dodał uroku powieści, ale niestety zbyt współczesny jak na realia tamtych czasów. Autorka konsekwentnie realizowała pierwotny plan i na koniec niczym szczególnym mnie nie zaskoczyła i tym samym jej powieść nie wyróżnia się na tle innych romansów historycznych.
Kontynuując swoją opowieść o Zamku Cantendorfów już na wstępie wyjawia tajemnicę wiedźmy Alice, postaci, której wątek intrygował mnie najbardziej, pozbawiając ją tym samym otoczki magii. Mam problem nazywania tej trylogii sagą, bo nie jest to wielopokoleniowa historia rodziny a akcja ograniczona jest do zaledwie kilku miesięcy i jednego miejsca. Niewinna...

Kachusek | 2017-09-27
Przeczytana: 27 września 2017

Świetna opowieść, przeczytałam ją w moment i każda kolejna część ciekawiła mnie coraz bardziej. Lekko napisana, z tajemnicą, intrygą, klimatem starego zamku i romantyczną nutą. Kilka razy styl językowy był zbyt nowoczesny, ale to nie przeszkadzało w odbiorze. Fanom romansów historycznych na pewno się spodoba :)

FannyBrawne | 2017-07-22

Nareszcie zakończyłam cykl ,,Saga rodu Cantendorf” Krystyny Mirek i jestem całkowicie usatysfakcjonowana. Autorka utrzymała poziom poprzednich części i sprawiła, że podczas czytania miałam uśmiech na twarzy. Cieszę się, że jestem posiadaczką całej trylogii i będę mogła do niej wracać.

W ciągu kilku miesięcy w życiu hrabiego Aleksandra zaszły wielkie zmiany. Mężczyzna dowiaduje się, że nie jest prawowitym dziedzicem rodu Cantendorf i musi podjąć decyzję, czy wyznać światu prawdę, czy za wszelką cenę zachować nazwisko i majątek. Jednocześnie trwają przygotowania do jego ślubu z Isabelle Adler. Chociaż wydaje się, że teraz wszystkie marzenia Isabelle się zmieniły, kobieta ze zdumieniem odkrywa, że tęskni za szczerą miłością jakiej zaznała u boku handlowca Roberta. Natomiast Kate Milton, przekonana o zdradzie Aleksandra, leży umierająca. Zdesperowani państwo Milton postanawiają poszukać pomocy u wiedźmy Alice.

Po raz kolejny spędziłam miły czas z wciągającą i pełną emocji historią....

Katherina87 | 2018-02-25

Saga Rodu Cantendorfów. Tom III.

Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle.
Zamek Cantendorf długo skrywał w swoich murach mroczną tajemnicę. Jeśli Aleksander ujawni poznaną prawdę, straci wszystko: tytuł, zamek i pieniądze. Ostatni świadek umiera, więc mógłby milczeć. Jaką decyzję podejmie?
Lady Isabelle Adler, kochanka hrabiego, jest o krok od ślubu z Aleksandrem. Co okaże się ważniejsze- majątek czy los nienarodzonego dziecka? Czy Isabelle potrafi jeszcze odnaleźć w sobie dawną dziewczynę z prostymi marzeniami?
Wiedźma Alice wyrywa Kate z objęć śmierci. Dramatyczne przeżycia sprawią, że dziewczyna spojrzy na świat inaczej. Co w życiu jest naprawdę ważne? Czy na tej liście znajdzie się miłość do Aleksandra? W pustym zamku Cantendorf hula wiatr. Który z jego mieszkańców powróci w stare mury z nową nadzieją? Komu uda się złapać i zatrzymać szczęście?

Książka ciekawa, fajnie i szybko...

Agacha | 2017-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 grudnia 2017

Tajemnice rozwiązane, wszyscy bohaterowie szczęśliwi i tylko żal, że to już koniec opowieści. A tak się miło czytało.

Madi | 2018-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2018

Trzeci i ostatni tom o pięknej miłości w czasach konwenansów już za mną.
Tu wszystkie intrygi i tajemnice doczekały się w końcu finału,a
miłość zwyciężyła i to nie tylko w przypadku głównych bohaterów.
Bardzo miło spędziłam czas w całą trylogią-czytało się lekko ,miło i przyjemnie.

Grażyna | 2018-02-10
Przeczytana: luty 2018

Tajemnice,intrygi i ludzie biorący w tym udział. W tej ostatniej części tajemnice zostają ujawnione i zmieni to życie Aleksandra czy Alice.Muszą uporać się z nową dla siebie tożsamością.Po wielu perturbacjach wygra to co najważniejsze w życiu -prawdziwa miłość.I to nie tylko jeżeli chodzi o Aleksandra i Kate lecz i innych bohaterów tej historii.Żałuję ,że to już moje pożegnanie z tą opowieścią ,ale wszystko wynagradza zakończenie,które jest z tych ,które tak lubimy-szczęśliwe. A Autorka wie o tym i spełnia te nasze życzenia.Zresztą po przeczytaniu już kilkunastu książek pani Mirek z wielką przyjemnością sięgam po każdą następną.

Gosik62 | 2018-05-28
Przeczytana: 28 maja 2018

Bardzo się cieszę, że wszystkie trzy tomy sagi udało mi się przeczytać jednym ciągiem. Opinię piszę do wszystkich tomów.
Pierwszy, czyli "Tajemnice zamku" to typowy wstęp w którym poznajemy rodziny będące głównymi bohaterami, przenosimy się w świat zamków, paniczów, panienek z dobrych domów itp. Jest też wiedźma, która dodaje trochę magii. No i oczywiście tytułowe tajemnice. Przez to wprowadzenie powieść troszkę rozwleczona, ale czyta się bardzo przyjemnie.
Druga część czyli "Cena szczęścia" już bardziej konkretna, przynosi rozwiązania niektórych tajemnic, wprowadza kolejne, ciekawe wątki. Tutaj już znamy bohaterów, przez co powieść staje się o wiele ciekawsza.
No i ostatnia, trzecia część "Prawdziwa miłość" - miłość wszystko zwycięża, aczkolwiek nie jest lekko i bez przeszkód. Tajemnice wychodzą na jaw, zaskakują. Jak dla mnie najlepsza część sagi.
Reasumując, wszystkie trzy książki czyta się lekko, jednym tchem. Momentami dziwi zbyt współczesny język do historycznej treści, ale...

marlenap1 | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

,,Prawdziwa miłość" to pierwsza książka Krystyny Mirek, którą przeczytałam. Opowieść ciekawa, trochę ma z baśni, przenosi w daleki świat zamków, bogatych rodów i rodzinnych tradycji.
Mimo, że to trzeci tom sagi, nadaje się do przeczytania również jako odrębna historia. Zauroczyli mnie bohaterowie, intrygi i tajemnice. Chociaż muszę przyznać, że powieści historyczne to raczej nie moja bajka. Ale chętnie sięgnę po inne książki Krystyny Mirek, zobaczymy, co wyjdzie z tej czytelniczej przygody :)

magdaleks | 2018-11-09
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 listopada 2018

Ostatni tom sagi Rodu Cantendorf. Cóż mogę powiedzieć lekka historia, ale nie głupia. Koniec nie zaskakuje. Kate & Olek szukają szczęścia, Izabella w gruncie rzeczy też. Czy je znajdą za sprawą wiedźmy? Książka pokazuje co się dzieje z Alice, wyjawia tajemnice już na początku. Mimo to warto do końca przeczytać Prawdziwą miłość.