Mały Konspirator

Okładka książki Mały Konspirator Czesław Bielecki, Jan Krzysztof Kelus, Urszula Sikorska-Kelus
Okładka książki Mały Konspirator
Czesław BieleckiJan Krzysztof Kelus Wydawnictwo: CDN poradniki
33 str. 33 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
CDN
Data wydania:
1983-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1983-01-01
Liczba stron:
33
Czas czytania
33 min.
Język:
polski
Tagi:
Polska 20w. wydawnictwa tzw. II obiegu komunizm 20w. Polska Rzeczpospolita Ludowa opozycja demokratyczna
Średnia ocen

7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
950
950

Na półkach:

Daję 10 gwiazdeczek NIE dlatego, że to było swego czasu takie wspaniałe dzieło samo w sobie... tylko za to, że ktoś w ogóle w tamtych czasach wysilił się, żeby pewne elementarne zasady knucia w wojnie polsko-jaruzelskiej spisać.
Z perspektywy obecnej wiedzy o działalności bezpieki i konfidentów zdaję sobie sprawę, że zasięg zagrożenia działalnością - zwłaszcza tych ostatnich - był o wiele większy, niż wówczas nam się wydawało. Wierzyliśmy wtedy „Bolkom” i „Filozofom” pełni naiwności swojej, a komuniści ustawili nas do „okrągłego stołu”, jak barany na rzeź.
Ale cóż, coś trzeba było robić i każdy na miarę swojej odwagi czy świadomości mógł wesprzeć podziemie i znaleźć się w zasięgu działań komunistycznych służb.
Ta instrukcja ustawiała pewien sposób myślenia minimalizujący część tych zagrożeń.
Z drugiej strony obraz komunizmu i jego służb w stanie wojennym wyłaniający się z tego opracowania wygląda przyjemniej, niż czarna rzeczywistość tamtych czasów.
Czy dlatego można do dziś spotkać wyznawców sierpa i młota na wiecach i protestach?
Jako naród, społeczeństwo i państwo zostaliśmy nieomal zniszczeni wpadając pokrótce z deszczu pod rynnę: z bolszewickiego komunizmu w jej trockistowsko-neomarksistowską wersję, w rzeczywistość zachodniej Europy ukształtowaną podskórnymi procesami przemian społecznych odbywających się tam od lat sześćdziesiątych...
...zachwyceni iluzją tamtejszej „demokracji”.
A hart ducha wytapia się przede wszystkim w powszechnej edukacji, a ta po dzień dzisiejszy jest w rękach manipulatorów bez duszy i moralnej siły, w rękach neomarksistowskich antykulturowców, dzieci pokolenia lat sześćdziesiątych, dzieci nieudanej - tylko z pozoru - zachodniej rewolucji komunistycznej.
Theodor Adorno, Max Horkheimer, Walter Benjamin, Herbert Marcuse, Leo Löwenthal, Franz Leopold Neumann, Friedrich Pollock, Erich Fromm, Jürgen Habermas, Alfred Schmidt, Altiero Spinelli...
Zna ktoś te nazwiska i co zrobiły z cywilizacją i kulturą europejską? Skąd się wzięło pojęcie „tolerancji represywnej”, pojęcie „dyskursu”? Zna ktoś „Manifest z Ventotene”?

Nie mam zielonego pojęcia, czy ocalejemy.

Daję 10 gwiazdeczek NIE dlatego, że to było swego czasu takie wspaniałe dzieło samo w sobie... tylko za to, że ktoś w ogóle w tamtych czasach wysilił się, żeby pewne elementarne zasady knucia w wojnie polsko-jaruzelskiej spisać.
Z perspektywy obecnej wiedzy o działalności bezpieki i konfidentów zdaję sobie sprawę, że zasięg zagrożenia działalnością - zwłaszcza tych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
543
89

Na półkach:

Cóż.... Książka nie o obecnych czasach. O potrzebach zachowań wynikających z pewnych czasów. Chociaż nasuwają się różne refleksje....
Myślę, że młodzież nie zrozumie. Chyba nie ma sensu, by czytała. Ja pamiętam lata 80-te. Wiem, co się działo. Książka to zarazem studium psychologiczne ludzkich zachowań. Przykłady prób "złamania" postawy człowieka. Stwierdzenia w rodzaju: twój najlepszy przyjaciel może się okazać kiepskim, wręcz irytującym kompanem w więzieniu, bo wówczas ludzkie zachowania są nieprzewidywalne.
Czyta się spokojnie. Książka nie zawiera drastycznych opisów.

Cóż.... Książka nie o obecnych czasach. O potrzebach zachowań wynikających z pewnych czasów. Chociaż nasuwają się różne refleksje....
Myślę, że młodzież nie zrozumie. Chyba nie ma sensu, by czytała. Ja pamiętam lata 80-te. Wiem, co się działo. Książka to zarazem studium psychologiczne ludzkich zachowań. Przykłady prób "złamania" postawy człowieka. Stwierdzenia w rodzaju:...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    14
  • Chcę przeczytać
    7
  • Przeczytane w 2019
    2
  • Posiadam
    1
  • Storytel
    1
  • 2019
    1
  • Audiobook
    1
  • AEa
    1
  • Legimi audio
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Mały Konspirator


Podobne książki

Przeczytaj także