Wyobraźnia ekonomiczna

Wydawnictwo: Poltext
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wyobraźnia ekonomiczna

Niewielu autorów potrafi w tak intelektualnie twórczy sposób połączyć wiedzę i oryginalne przemyślenia z dziedziny organizacji i zarządzania, ekonomii oraz socjologii, jak prof. Andrzej K. Koźmiński. Autor omawia kluczowe problemy polskiej transformacji, takie jak: Jaki kapitalizm dla Polski? Przedsiębiorcze państwo? Patriotyzm ekonomiczny Wyobraźnia ekonomiczna w Polsce Z wielką erudycją,...

Autor omawia kluczowe problemy polskiej transformacji, takie jak:
Jaki kapitalizm dla Polski?
Przedsiębiorcze państwo?
Patriotyzm ekonomiczny
Wyobraźnia ekonomiczna w Polsce
Z wielką erudycją, posługując się przystępnym językiem, autor porusza tematy tyleż kontrowersyjne, co aktualne. Bez upraszczania, ale i bez akademickiej „nowomowy”, autor pomaga czytelnikowi lepiej zrozumieć współczesny polski pejzaż gospodarczy w kontekście wielkich zmian i wstrząsów w gospodarce światowej.

źródło opisu: http://www.poltext.pl/b1975-wyobraznia-ekonomiczna.htm

źródło okładki: http://www.poltext.pl/b1975-wyobraznia-ekonomiczna.htm

Michał Winiarski | 2017-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Napiszę krótką opinię ze względu na emocje jakie książka wywarła na mnie. Czytając można odnieść wrażenie, że autor nie uznaje swojej nieomylności (ciągłe powoływanie się na siebie [sic!]). Poziom prezentowanych rozdziałów uśredniając zasługuje na 4-5 gwiazdek, mimo istnienia kilku wybitnych znacząco podnoszących wartości książki. Konkludując: minusy to trudny język, brak warsztatu pisarskiego, jest to tylko zbiór wcześniej publikowanych dzieł, błędy językowe.

Dawid | 2018-04-07
Chaoticreader | 2017-08-21