Jak wytresować kota 2 Techniki zaawansowane

Wydawnictwo: Skrzat
poradniki
Książniczka

„Wiedza o kotach to dziedzina, przy której fizyka kwantowa wygląda jak ubogi kuzyn ze wsi” – tak twierdzi Autor „Jak wytresować kota”. Postanowił jednak podjąć kolejną próbę wyjaśnienia czytelnikom skomplikowanych meandrów kociego świata. W drugiej części bestsellerowego poradnika przeczytacie m.in. o: specjalistycznych karmach i najdziwniejszych gadżetach dla kotów, złożonej interakcji kotów...

W drugiej części bestsellerowego poradnika przeczytacie m.in. o:
specjalistycznych karmach i najdziwniejszych gadżetach dla kotów,
złożonej interakcji kotów z roślinami,
podróżach z kotami
oraz o tym, że… tak, zgadliście: kota nie da się wytresować!

źródło opisu: www.azymut.pl

źródło okładki: www.azymut.pl

Alicya Oss | 2017-06-23

Fryderyk Nietzsche uważał, że obok muzyki ucieczką od prozy życia są koty. Guy de Maupassant twierdził, że nie ma nic delikatniejszego niż dotyk ciepłego, falującego kociego futra. Paul Gray mawiał, że koty są czułymi panami, dopóki znamy swoje miejsce. Oscar Wilde żartował znowuż, że ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los. Każdy z nich na swój sposób oczywiście miał rację. Rację ma również Dawid Ratajaczak, który w swojej najnowszej książce Jak wytresować kota 2 porównuje sierściuchy do tajnych agentów z podwójną tożsamością, schizofreników, samobieżnych termoforów, pomniejszych demonów, futrzanych Napoleonów, eksponatów muzealnych, odkurzaczy przemysłowych i kosiarek, które wyruszyły na poszukiwanie trawnika (i zrobią wszystko, by do niego dotrzeć, nawet jeśli będą musiały najpierw przekosić się przez betonowy mur).

[...]

Przyznam, że zanim przystąpiłam do lektury nieco obawiałam się, że kontynuacji może zabraknąć...

tattwa | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Nie było strony w tej książce, przy lekturze której bym się nie zaśmiewała. Polecam wszystkim właścicielom futrzaków oraz właścicielom in spe.
Autor nie oszukuje - koty naprawdę takie są! Nie dziwię się również mistrzowskiemu poczuciu humoru Autora - wszak wyostrza się ono gdy dom dzieli się z kotem. Albo dwoma.

Rocinka | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017

Po przeczytaniu pierwszej części, oczywiście nie mogłam się oprzeć i złapałam pazurami kontynuację.
Są tu osobne rozdziały poświęcone kocim rasom, hodowli oraz historii kotów i ich roli w kulturze od starożytności do dziś. I choć jest troszkę mniej śmiesznie niż w części pierwszej (albo też przywykłam w trakcie lektury), to też wydaje się być bardziej rzeczowo i szczegółowo, choć nadal nie przypomina to naukowego elaboratu, choćby z powodu braku ziewania co drugie zdanie.
Teoretyczne wywody dedykowane komunikacji, czyli o miauczeniu zwanym przez autora darciem japy, mój osobisty sierściuch postanowił dziś od 5 rano wyjaśniać mi szczegółowo w praktyce - może sądził, że czegoś nie zrozumiałam?
Pozwolę sobie jeszcze przytoczyć moje ulubione zdanie z tej książki, które doskonale oddaje jej ducha: "Kastracja kocura jest przy tym tańsza niż kastracja kotki. To wynika już z samej anatomii, z tego samego powodu zwykłe grzyby są tańsze od trufli" :)))) Porównania są bezbłędne i...

Kasia | 2017-07-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Recenzje

Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat kotów

Miłośnicy kotów nie mogą przejść obojętnie obok pozycji książkowej, jaką jest dzieło Dawida Ratajczaka. Jak wytresować kota 2. Techniki zaawansowane to zbiór cennych informacji, które niejednego mogą zadziwić. No cóż, koty nie są łatwe we współżyciu, ale i tak je kochamy. W czasach starożytnych je nawet ubóstwiano, nic dziwnego, że współcześnie czują się w domu niczym jego władcy, pozwalając sobie dosłownie na wszystko. Pomińmy fakt, że niekoniecznie zachowanie kota podoba się jego właścicielowi. I na ten temat znajdziemy kilka słów w książce, którą oddaje nam w ręce Wydawnictwo Skrzat. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy już posiadają kota, planują przygarnąć uroczego futrzaka lub po prostu darzą zwierzęta wielką miłością. Autor zapewnia nie tylko wiedzę ale i wspaniałą rozrywkę, więc tym bardziej warto sięgnąć po lekturę.

Kocie możliwości

Dawid Ratajczak przedstawia nam rasy kotów i podsuwa kilka cennych wskazówek dla przyszłych...

azi1986 | 2017-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2017

Świetne uzupełnienie pierwszej książki :) Mnóstwo śmiechu, ale też prawdy o kotach i ich "właścicielach".

Babcia Gąska | 2017-11-18
Przeczytana: 19 listopada 2017