Evita, Isabelita i caudillo

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
historyczna
Ksiegarz00

Ignacy Krasicki, wieloletni korespondent polskiej prasy i radia w Paryżu, Rzymie, Watykanie, a ostatnio w Algierze, autor wielu znanych prac o Kościele, tym razem zainteresował się sprawami argentyńskimi. W książce Evita, Isabelita i caudillo ukazuje współczesne oblicze tego kraju na tle jego historii oraz sytuacji na zielonym subkontynencie i w świecie. Głównym przedmiotem rozważań Autora są...

Głównym przedmiotem rozważań Autora są jednak dzieje ruchu peronistowskiego. Śledził on z bliska bieg polityki nad Rio de la Plata w okresie, kiedy otwierała się w historii Argentyny kolejna, bodaj najbardziej pasjonująca jej karta: ponowny powrót do władzy caudillo Perona. Jako dzienni-karz miał okazję zetknąć się z czołowymi osobistościami tego ruchu, co wpłynęło na pogłębienie autentyzmu jego relacji. Doprowadza ją do ostatnich dni, ukazuje kulisy upadku rządu pani Peron i kreśli perspektywy dalszego rozwoju Srebrnej Republiki.

źródło opisu: Książka i Wiedza, 1977

źródło okładki: Zdjęcie autorskie