Historia pewnego małżeństwa

Wydawnictwo: Czarna Owca
Historie om et ekteskap
Iwona Zimnicka
Ag2S

Opowieść o nowoczesnym małżeństwie, w którym wszystko świetnie się układa, aż do chwili, gdy przestaje się układać. Co było przyczyną rozpadu? Powieść jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy można zrozumieć, co się dzieje, kiedy dwoje ludzi przestaje się kochać. Czy można pojąć istotę miłości i to, co uczucie z nami robi? Mężczyzna usiłuje zrozumieć, jak mogło dojść do rozstania,...

Mężczyzna usiłuje zrozumieć, jak mogło dojść do rozstania, skoro on i jego żona tak bardzo się kochali i chcieli dla siebie tak dobrze. Próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, co poszło nie tak, Bada wszystkie wspólnie przeżyte lata z punktu widzenia żony. Usiłuje zobaczyć samego siebie i ich związek jej oczami, wyobraża sobie, co mogła przeżywać.
To opowieść o miłości, o tym, czym miłość jest i czym może być, o największych oczekiwaniach, jakie mamy wobec siebie i wobec tej drugiej osoby.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/literatura_piekna/histori...(?)

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/literatura_piekna/histori...»

Klio | 2017-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2017

Tak jak tytuł wskazuje książka opiera się na historii pewnego małżeństwa, rozłożonego bodajże w czasie 5 lat..
Ciężki kaliber, pomimo małej objętości to czytało mi się ją wyjątkowo ciężko..choć z góry przesądzone jest to jaki będzie koniec..ja chciałam już ze wszystkich sił jak najszybciej do niego dotrzeć.
Przepełniona fizycznością, momentami absurdalną, bolesną, frywolną..Książka, która ma na celu dawanie wolności, ale za jaką cenę? Czy ta wolność jest tego warta?
Odnoszę wrażenie, iż zarówno singlowi jak i osobie w długoletnim związku lub tej, która stawia w nim pierwsze kroki podczas czytania pojawiłyby się refleksje..przemyślenia itp.

Nie twierdzę, że jest źle napisana..bo była tak mocna w przekazie, że nie potrafiłam skupić się na autorze.

K-czyta | 2017-07-24
Przeczytana: lipiec 2017

„Historia pewnego małżeństwa” wymyka się pewnym ramom pisania o małżeństwie, mimo że gdyby spojrzeć na całość na chłodno, to związek dwojga ludzi, których losy pokazuje, toczy się podobnie jak los wielu innych par. Miłość, rozstanie… i niepewność przyszłości, a także nie do końca nazwana obawa czy tak wielkie uczucie jest tylko ułudą czy może po prostu przemija. Nietypowy sposób opowiadania historii oraz postać Jona tę książkę wyróżnia - pytanie tylko, czy to wystarczy, żeby się nią zachwycić. Mnie nie wystarczyło.

Pełna opinia na k-czyta.pl: http://www.k-czyta.pl/2017/07/geir-gulliksen-historia-pewnego.html

Paolina | 2017-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 lipca 2017

Wiwisekcja relacji dwojga ludzi. Prawdę mówiąc gdybym nie wiedziała, że to skandynawski pisarz,powiedziałabym, że autorem jest południowo europejski mężczyzna. Styl wpisujący się w włoskie/francuskie/hiszpańskie rozważania i refleksje na pograniczu psychologii. Nie ukrywam, że wstrząsnęła mną ta niedługa historia dwojga zakochanych. Wzbudziła wiele emocji, przykrych emocji, co nie oznacza, że jest zła, przeciwnie. Polecam, choć ostrzegam, że należy nastawić się na mało optymistyczną historię o miłości.

Yesień Ach To Ty | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Dość dobre studium tego, co się dzieje w rozwalającym się związku. Zamysł jest taki, by przedstawić historię z punktu widzenia kobiety, ale to jest tak naprawdę historia mężczyzny. Smutna. Estetyka zakończenia bardzo ładna.
Taki mózgotrzep dla ludzi, którzy lubią skomplikowane historie.
Noo... pokopało trochę.
A! I jeśli macie romans - polecam tym bardziej.

iwt27 | 2017-10-20
Przeczytana: 2017 rok

Klimat prawdziwie skandynawski.
Historia tych dwojga daje do myślenia, coś się kiedyś zaczyna i coś się kiedyś kończy. Nie zawsze tak, jak by się chciało.
Mi się podobało, zmęczył mnie jednak styl.

Hossula | 2017-07-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 lipca 2017

Opowieść o początkach, przebiegu i rozkładzie małżeństwa. Pisana z pozycji mężczyzny, który opowiada o swoich odczuciach oraz o odczuciach i myślach swojej żony. I ten ostatni fakt nieszczególnie się sprawdza w przebiegu opowiadania i w rezultacie historia jest nieco mdła.

Aleksandra88 | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

Facet przyzwala swojej drugiej żonie, z którą zdradził pierwszą, na zdradę. Zachęca ją do niej, a jednak jest zdziwiony i rozczarowany kiedy to się dzieje. dziwna i bezsensowna książka...

Paulina | 2018-06-16
Na półkach: Ebook, Przeczytane