Demon

horror
Zysk i S-ka
2017-05-22
2017-05-22
demony literatura polska strach thriller zło
Inne

Okładka książki Oblicza grozy Sylwia Błach, Robert Cichowlas, Tomasz Czarny, Krzysztof T. Dąbrowski, Łukasz Henel, Karolina Kaczkowska, Dawid Kain, Krzysztof Maciejewski, Graham Masterton, Paweł Mateja, Piotr Mirski, Łukasz Orbitowski, Jacek Piekiełko, Łukasz Radecki, Jacek M. Rostocki, Tomasz Siwiec, Michał Stonawski, Paweł Waśkiewicz
Oblicza grozy Sylwia Błach, Rober...
Okładka książki Magazyn Histeria III Piotr Borowiec, Agnieszka Bukowczan-Rzeszut, Ludwik Cyfer, Łukasz Henel, Olga Kaczmarek, Przemysław Karbowski, Damian Dawid Nowak, Antoni Nowakowski, Marcin Tarka, Michał Wzgarda
Magazyn Hister... Piotr Borowiec, Agn...
Okładka książki Horror Masakra #2 Rafał Christ, Krzysztof T. Dąbrowski, Michał Gajewski, Michał Górzyna, Iwona Grodzka, Łukasz Henel, Maciej Kaźmierczak, Maciej Lewandowski, Bartosz Orlewski, Rafał Sala, Michał Stonawski
Horror Masakra #2 Rafał Christ, Krzys...

Super horror, pierwszorzędny klimat i wciągająca fabuła. Momentami jest naprawdę strasznie. Autor zarysował wiele ciekawych teorii związanych z Górami Sowimi i szkoda, że nie pokusił się, żeby w większym stopniu wtłoczyć je w fabułę powieści. Szkoda też, że prawdziwe Przygórze (raz nazwane tu Podgórzem) niewiele ma wspólnego z tym z kart tej książki.
Plebania przy kościele? Nie ma tam takiej :D
Głuszyna na trasie kolejowej z Wałbrzycha? Eee, cosik tu autor namotał. Może Głuszyca...
Wilczy Jar? Poważnie, Panie Łukaszu? Niby gdzie?
Można długo wymieniać, niestety rozpoznanie terenu leży. Nie przeszkadza to jednak, bo i tak czyta się świetnie.

Plebania przy...

Mroczna, zdecydowanie nie dla czytelników lubiących lekkie tytuły.

Mroczna, zdecydowanie nie dla czytelników lubiących lekkie tytuły.

Ciezko sie oderwac, swietnie to sie czytalo z nie lada dreszczykiem

Ciezko sie oderwac, swietnie to sie czytalo z nie lada dreszczykiem

Historia rozgrywa się w schronisku w górach Sowich. Niegdyś nazistowski lekarz, przeprowadzał w nim eksperymenty na ludziach, a w szczególności na dzieciach. Jego wynaturzenie i zaburzenia doprowadziły do tego, że myśląc iż rozwiesza pranie, wieszał ludzkie skóry. Po latach jego duch odżywa i łaknie świeżej krwi ☠️
Książka przypadła mi do gustu. Jest wyczuwalny klimat grozy. Mroczne postacie w mundurach SS, pradawny kult Ahnenerbe, Werwolf, Chronozon. Jest zagadka, ciekawi bohaterowie i czyta się szybko. Polecam fanom gatunku horror ♥️ Nie będziecie się nudzić 🙈

Książka przypadła mi do gustu. Jest wyczuwalny klimat...

Dość dobra pozycja

Dość dobra pozycja

Biorąc pod uwagę miejsce rozgrywania się tej powieści, liczyłam na dużo, dużo więcej. Opis sugerował, że będziemy mieć więcej doczynienia z demonicznym doktorem i zagłębimy się w jego chory umysł, lecz zamiast psychologii postawiono na tanie straszenie. Zmarnowany potencjał.

Bardzo dobry horror. Trzyma w napięciu. Dodatkowa ta książka ma syndrom jeszcze jednego rozdziału - warto przeczytać. Jest nawet trochę gore.

Może trochę banalna historia. Ale w głębi ten banał w sposób dość przerażający zawładną mnie na kilka godzin czytania.
Niezłe pióro autora.

Niezłe pióro autora.

polecam jak najbardziej. Tym którzy lubią się bać przy czytaniu. książka ma moc.

Świetna rzecz - polecona na jednej z grup. Nie żałuję ani chwili spędzonej z lekturą. Wciągnęła mnie i nie puściła aż do ostatniej strony.

• Horror
  • 2017