Death Sung Softly

Cykl: Sam Prichard (tom 2)
Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
Nina

Pierwsze zlecenie, które Sam Prichard dostaje jako licencjonowany prywatny detektyw dotyczy solisty kapeli rockowej, który zniknął jakiś czas temu, co mocno zaniepokoiło pozostałych członków zespołu. Kiedy policja odnajduje ciało piosenkarza, jego koledzy liczą, że Sam znajdzie mordercę.

źródło opisu: Nina

źródło okładki: Amazon Digital Services LLC

Nina | 2017-04-13
Na półkach: English
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Drugi tom cyklu z Samem Prichardem posiada wszystkie wady części pierwszej i, niestety, niewiele ponadto. Relacje Sama z Indie, jego współpracownicą i lokatorką, to landrynkowy obrazek i wydumane, okrągłozdaniowe dialogi, przypominające kiepskie amerykańskie filmy z połowy ubiegłego wieku. Pewną obyczajową niespodzianką jest prezentacja dorobku kapeli, z którą Sam współpracuje starając się rozwikłać zagadkę śmierci ich solisty. A ponieważ również Sam, były policjant, kiedyś był rockmanem, owa prezentacja to obok tekstów zespołu, także liryki jego autorstwa. Jeśli zaś chodzi o samo dochodzenie, detektyw Prichard stosuje stare, dobre metody panny Marple i Herculesa Poirot.

Na półkach