Szkoła austriacka – praktyka inwestowania

Fijorr Publishing
2017-01-01
2017-01-01
Bogusz Pawiński

Dużo suchej teorii którą autor wykłada w dosyć nudny sposób - wbrew tytułowi praktycznych porad inwestycyjnych w książce jest jak na lekarstwo.

Książka opisuje teorie inwestowania ekonomistów austriackich tzn. takich, którzy są zorientowani na zdrowy rozsądek, ocenę aktualnej sytuacji makroekonomicznej, bez podążania za modnymi instrumentami inwestycyjnymi. Bardzo szeroko opisuje teorię pieniądza, systemy monetarne i filozofie inwestycyjne. Nie ma tutaj złotego środka czy prostej odpowiedzi na to jak należy się zachować na rynkach w danych fazach cyklu koniunkturalnego. Podstawą austriackiej szkoły jest niepewność przyszłości i trzeźwa ocena sytuacji i to właśnie ta myśl jest tutaj mocno podkreślona. Szeroko opisana jest także obecna sytuacja ekonomiczna, tzn. realia nadmiernej podaży pieniądza w postaci QE. Austriacy podają wskazówki jak może ona wpłynąć na poszczególne instrumenty inwestycyjne.

• Inwestowanie
  • Kupić