Ukradziona Madonna

Tłumaczenie: Zofia Kierszys
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
The Virgin of San Gil
Ksiegarz00

Akcja książki jest sensacyjna: stary człowiek znajduje w rzece i przynosi do domu obrabowaną z klejnotów figurę Madonny z kościoła. Dom otacza policja. Śledztwo, tortury, gorączkowe poszukiwania skarbu, strzały... Ale autorowi nie chodzi o powierzchowny dreszczyk sensacji. Niebezpieczeństwo, którego dotyka pisarz amerykański, to groźba fanatyzmu, degeneracja uczuć religijnych. Zagadkę świętej figury i starego człowieka stopniowo oplątuje gęsta, nie do przebicia, nie do rozwikłania sieć intryg, żądz, splot przemocy i okrucieństwa, politycznych i prywatnych rozgrywek. Gdzieś na granicy spraw Boskich i ludzkich instynktów tli się ognisko tego dramatu.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy PAX, 1967

źródło okładki: Zdjęcie autorskie